04.05.2024
Корисні статті

Чому не варто монтувати камін самотужки. Залиште монтаж каміна професіоналам.

На перший погляд монтаж каміна може видатись справою досить простою. В інтернет-мережі блукає багато роликів від «спеціалістів», котрі на власному прикладі показують всю нескладність процесу, заохочуючи своїх підписників взяти справу у власні руки, і, тим самим, зекономити на монтажниках.

І справді, процес монтажу каміна не є чимось надскладним, але для фахівця цієї справи, який пройшов спеціальне навчання, перевірку знань і вмінь, і має певний досвід. Новачки у цій справі без спеціального навчання можуть наробити під час монтажу цілу низку помилок, які у подальшому можуть призвести до небажаних чи навіть небезпечних наслідків.

У цій статті я намагатимусь крок за кроком описати процес монтажу каміна, звертаючи увагу на моменти, на які не фахівці зазвичай не звертають уваги.

Отож, почнімо.

Все починається із вибору каміна, і одним з основних критеріїв для цього є його номінальна потужність. Для будинків із низькими тепловтратами (добра теплоізоляція) прийнято вважати, що на кожні 10 м2 опалювальної площі будинку необхідно 1 кВт потужності каміна. Тобто, для опалювальної площі 100 м2 піді йде камін потужністю 10 кВт. І тут у непрофесіоналів часто з’являється перша помилка. Справа в тому, що повітря, котре має бути нагріте каміном, займає певний об’єм, що визначається площею приміщення, помноженою на його висоту. Згаданий вище розрахунок потужності пристрою правдивий за умови, що висота стелі становить 2,5 м. Якщо ж висота стелі інша, то потрібно провести перерахунок з урахуванням фактичної висоти стелі. Не виконавши цього перерахунку, ви ризикуєте не до отримувати тепла, або мати його надлишок, що у свою чергу впливатиме на комфорт і витрату палива.

Друга помилка, яку допускають початківці, вони не враховують співвідношення площі скла каміна до площі кімнати, в якій він встановлений. Це співвідношення не повинно перевищувати 1/50 (або < 2%). Таке співвідношення дозволяє уникнути перегріву приміщення, в якому встановлено камін, від інфрачервоного випромінювання, що виникає в процесі горіння палива.

Наступний крок – вибір місця для встановлення каміна, і тут повинно бути дотримано одразу кількох умов. По-перше, камін потрібно встановлювати біля стіни із димоходом, або там, це цей димохід можна збудувати/змонтувати. По-друге, основа у місці встановлення каміна повинна бути негорючою, а несуча здатність основи повинна витримувати вагу каміна з приєднаними до нього елементами димоходу та супутніми надбудовами. По-третє, місце монтажу каміна повинно передбачати можливість підведення повітря для горіння з вулиці, оскільки більшість сучасних камінів (якщо не всі), котрі відповідають вимогам європейської екологічної директиви Ecodesign 2022 (а у нас саме такі каміни!), передбачають таке підведення повітря. Четверте – місце монтажу каміна повинно відповідати нормам пожежної безпеки і вимогам інструкції з монтажу пристрою. Повинні бути дотримані мінімально допустимі відстані до предметів, що можуть загорітися або пошкодитись під впливом високої температури. П’яте – димохід. Димохід ще називають двигуном каміна. Саме завдяки ньому створюється природня тяга, в камеру згоряння каміна поступає повітря для горіння, а продукти горіння викидаються назовні. Параметри димоходу повинні забезпечувати вимоги інструкції з монтажу каміна, не порушуючи при цьому державних будівельних норм. Розрахунок димоходу є процедурою непростою і здійснюється за державними нормативними документами, тому для новачка це займе немало часу, і не факт, що цей розрахунок буде зроблений правильно.

Далі, необхідно розробити ескіз (проект, креслення) обудови каміна з вказанням розмірів. Обудова каміна одночасно виконує кілька функцій: теплоізоляційну, декоративну, функцію дистриб’ютора (у випадку облаштування розведення тепла до інших приміщень будинку). При розробці ескізу (проекту, креслення) обудови необхідно враховувати усі вимоги інструкції з монтажу каміна (зокрема, мінімальні відстані між каміном і внутрішніми стінками обудови, розміри повітряних отворів, через які проходить конвекційне повітря тощо) і правил пожежної безпеки. Крім цього, конструкція обудови повинна мати достатній запас міцності, щоб витримувати власну вагу і вагу матеріалів, виробів та аксесуарів, якими планується здійснювати оздоблення. Якщо передбачено розведення тепла до інших приміщень будинку, то слід скласти просторову схему прокладання каналів розведення теплого повітря з урахуванням уже існуючих комунікацій (наприклад, електричні кабелі). На підставі розробленого ескізу і просторових схем, прорахувати необхідну кількість будівельних матеріалів.

Для виготовлення обудови каміна необхідно вибрати і придбати необхідну кількість матеріалів. З цим завданням, в принципі, можна впоратись, якщо знати, які саме матеріали вам потрібні, і їх кількість. Важливий момент – обирати слід виключно негорючі матеріали, які витримують високі температури і при нагріванні не виділяють у навколишнє повітря сторонніх запахів і шкідливих речовин. Крім матеріалів, для монтажу каміна, каналів розведення теплого повітря (якщо такі передбачені) і виготовлення обудови, необхідно мати відповідний робочий інструмент. Добре, коли він у вас є, але якщо нема, то доведеться купувати, орендувати чи позичати.

Процес монтажу каміна, за умови виконання усіх попередніх кроків, зводиться до послідовного виконання монтажних операцій з використанням наявних матеріалів та інструменту, із обов’язковим дотриманням вимог інструкції з монтажу, правил охорони праці та пожежної безпеки. При цьому, перевірку роботи каміна (перший розпал) слід виконати раніше, ніж він буде забудований.

Часто, поспішаючи, новачки порушують технологічний процес, економлять на якості чи кількості матеріалів, упускають важливі нюанси навмисне або через необізнаність, в результаті чого, в подальшому, під час експлуатації каміна виникають небажані ситуації, що впливають на комфорт і безпеку.

Не витрачайте часу на вивчення того, що в вашому житті навряд чи колись знадобиться. Не жертвуйте своїм комфортом, не ризикуйте власною безпекою і безпекою своїх близьких. Доручіть справу професіоналам – саме такі працюють в Камінін-Україна. Усі наші монтажники, перед допуском до самостійної роботи, проходять навчання і перевірку знань та вмінь, а також періодичну переатестацію у навчальних центрах виробників, чиї каміни ми ексклюзивно представляємо на території України. Наші монтажні бригади володіють багаторічним досвідом з монтажу камінів різної складності.

Звернувшись до Камінін-Україна, ви отримаєте фахову консультацію від менеджерів щодо правильного вибору пристрою для вашої оселі. Наші фахівці також працюють на виїзді, тому радо допоможуть підібрати вам місце для встановлення каміна. Ми швидко і якісно розробимо для вас проект і розрахуємо необхідну кількість матеріалів.

Звернувшись до Камінін-Україна вам не потрібно буде їздити по будівельних маркетах у пошуках необхідних матеріалів – усе необхідне можна знайти у нас. Більше того – замовивши у нас монтаж і придбавши у нас матеріали ми своїм транспортом доставимо його до місця монтажу.

Зважаючи на регулярні навчання і великий досвід у монтажі камінів, наші фахівці не допускають помилок і під час виконання робіт завжди використовують власний робочий інструмент.

Доручіть справу професіоналам з Камінін-Україна, і ви отримаєте якість, комфорт, безпеку та ніколи не пожалкуєте!

Добавить комментарий