Вибір розетки і вимикача необхідно проводити з урахуванням специфіки використання приміщення, репутації виробника відповідного обладнання та особливостей приладів для підключення.
Вибір такої продукції може змусити задуматися навіть професійного електрика: виставлений асортимент, представлений в спеціалізованому магазині, широкий і різноманітний. А простому споживачеві нелегко зорієнтуватися в критеріях і вимогах безпеки, що пред’являються до найпростішого виду електрообладнання, яким доводиться користуватися щодня і багаторазово.
Види розеток
Якщо розглядати всі існуючі види розеток, то однієї статті не вистачить. Досить розглянути основні види. Розетки класифікуються за видом роз’ємів, наявності різних доповнень.
Накладні розетки
Встановлюють на відкритій електричній проводці, коли дроти прокладені по стелі або стіні. Вони закріплюються на стіні за допомогою саморізів. Провід заводяться в корпус до клем в бічний отвір.
Перевага:
- Можна виконувати заміну розетки без пошкодження покриття стіни, так як кришка закриває накладку.
- Можливість заміни старих видів розеток на євростандарт. При цьому немає необхідності в заміні підрозетника.
- Установка розетки безпосередньо на обшивку по обрешітці стіни. При цьому не важливо, на яку відстань розетка віддалена від стіни.
- На обшивку з гіпсокартону із застосуванням спеціального підрозетника.
- Установка розетки на дерев’яні стіни в металевому підрозетнику, дотримуючись пожежну безпеку.
Вбудованi
Утапливаются при установці в стіну. Вони служать для прихованої електропроводки.
Розетки із захисними шторками
Мають захищені отвори. Вони відкриваються, якщо одночасно вставляється пара штирьків штепселя електричного пристрою. Якщо дитина захоче вставити який-небудь предмет в один отвір розетки, то захисна шторка не дозволить це зробити.
Розетка з виштовхувачем
Має спеціальну кнопку, натиснувши на яку, вилку можна легко витягнути з розетки. Якщо доводиться часто вставляти і витягувати вилку в розетку, то ця функція дуже стане в нагоді.
Розетка з таймером
На таймері можна налаштувати час виключення і включення електричного пристрою, що корисно людям з поганою пам’яттю.
Розетка з захистом
Принцип роботи захисту розетки можна зрозуміти на простому прикладі. Уявіть, що на фені несправна ізоляція. Підключений в розетку, він падає на мокру підлогу, де стоїть людина, яка відразу стає провідником струму. Виникає витік струму. У розетці є спеціальний датчик, який реагує на цей струм і швидко знеструмлює фен.
Розетки можна встановлювати на будь-якій висоті. Виробник і дизайн корпусу розетки не має значення. Основним фактором є правильний вибір навантажувального струму.
Важливою умовою якості розетки є вихід і вставка вилки в гніздо з невеликим зусиллям. Вилку слід витягувати з розетки, притримуючи іншою рукою за корпус.
Как правильно установить розетки. Инструкция | Блок розеток шлейфом
Розетки без заземлення застосовуються тоді, коли в електричній мережі не передбачений контур заземлення.
Розетки із заземленням монтують у важливих місцях, що вимагають наявність заземлення. Зазвичай таким місцем є кухня, або розетка для комп’ютера. У приватних будинках також часто використовують розетки з контактами заземлення.
Додаткові критерії вибору
До додаткового важливого критерію вибору розетки відносять наявність або відсутність заземлюючого провідника. Якщо в квартирі або будинку присутній заземлюючий провідник, тоді слід підібрати розетку, в якій є можливість виконати підключення. До наступного важливого критерію відносять робочі номінальні характеристики:
- рід струму;
- величина;
- значення напруги;
- частота мережі живлення.
Напруга побутової електричної мережі буде змінним. Його величина становить 220 вольт, а частота 50 Гц. Номінальний струм слід вибирати в залежності від особливостей побутових приладів. Від правильності вибору розетки буде залежати її термін служби. Якщо при виборі розетки ви помітили, що на ній немає маркування, тоді відмовтеся від її придбання. Буде висока ймовірність того, що передбачувана навантаження буде високою.
Також на сьогоднішній день фахівці рекомендують звертати увагу на якість штепсельних роз’ємів. Найбільш якісними є розетки, в яких присутні роз’єми з пружинами, так як вони дозволяють забезпечити високу жорсткість контакту при включенні вилки. Якщо розетка буде звичайною, тоді деякий час вона буде працювати відмінно, але з часом контакти можуть ослабнути.
Щоб вибрати якісну електричну розетку слід звернути свою увагу на те, яким чином буде виконуватися подальше підключення. В ідеальному варіанті слід підбирати з’єднання, де площа контактируемой поверхні з контактами розетки буде більше. Якщо підключення розеток відбувається шлейфом, тоді зверніть свою увагу на наявність додаткової пари контактів. Надалі це значно спростить підключення проводу і підвищить надійність з’єднання.