15.04.2024
Корисні статті

Як вибрати самокат для дитини

Самокат — це не просто іграшка для дитини, а корисний спортивний інвентар, який сприяє фізичному розвитку. При катанні задіяні різні групи м'язів. До того ж сам процес зазвичай подобається дитині, тому він сприятливо відбивається на емоційному стані. Крім цього, він допомагає збільшити кількість прогулянок на свіжому повітрі.

Важливо знати, як вибрати самокат для дитини, щоб він приносив йому тільки радість і користь. Різноманітність моделей, що відрізняються розмірами (висотою керма, шириною платформи, діаметром коліс), матеріалом виготовлення, додатковими опціями та іншими нюансами, іноді ускладнюють прийняття остаточного рішення. Якщо знати, на які критерії звертати увагу, вдасться підібрати самокат за віком і особистим уподобанням. А якщо ви хочете купити надійний дитячий самокат, переходьте на сайт.

З якого віку можна кататися на самокаті?

Через те, що діти розвиваються по-різному, відповісти однозначно на питання не можна. Вважається, що самостійно кататися дитина може в середньому з двох років, хоча перше знайомство можна перенести і на більш ранній вік — з 1,5 років. Зовсім не обов'язково відразу змушувати малюка стає на платформу і відштовхуватися. Він може спочатку катати самокат в руках. Один з батьків може стати прикладом для крихти. Він на власному прикладі може показати, як оволодіти технікою їзди.

Спочатку хтось із дорослих може катати дитину на самокаті-просто тягнути його за кермо. Процес обов'язково сподобається малюкові, тому він з часом захоче самостійно оволодіти індивідуальним транспортним засобом.

Як вибрати самокат для дитини

Першим самокатом також може стати модель зі спеціальним сидінням. Хорошим варіантом вважається і транспортний засіб, на якому одночасно можуть їздити і дорослий, і дитина. Такий пристрій допоможе малюкові адаптуватися і звикнути до процесу їзди.

Підбір висоти керма

При виборі самоката одним з ключових моментів є визначення висоти керма. Важливо, щоб дитина мала правильну позу при русі. Інакше йому буде важко тримати рівновагу, але небезпека криється в іншому. При неправильній позі буде невірно розподілятися навантаження, в результаті чого можуть виникнути проблеми з хребтом, з'явиться втома або хворобливі відчуття в м'язах.

Щоб правильно вибрати самокат по висоті керма, скористайтеся наступними порадами:

Як вибрати самокат для дитини
  1. Спочатку виміряйте ріст дитини. Попросіть його зігнути лікті так, ніби він тримається за кермо. Попросіть малюка «застигти» на кілька хвилин, після чого виміряйте відстань від стоп до зігнутих ліктів. До отриманого значення додайте + / — 5-10 см. Це і буде оптимальна висота керма.
  2. Щоб визначити, чи правильно підібрана висота керма, необхідно поставити дитину на платформу. Важливо, щоб маленький спортсмен упирався руками в кермо, а не піднімав їх до верху. У такому положенні управляти індивідуальним транспортом буде вкрай незручно.
  3. Краще вибрати модель з більш низьким кермом, ніж високим, оскільки керувати ним буде складно, через що збільшується ризик травмування.
  4. При катанні спина у дитини повинна бути рівною. «Водій» не повинен нахилятися вперед, щоб дотягнутися до керма. Але при цьому він не повинен і вигинатися при їзді назад. Тільки рівна постава і пряма спина.

Фахівці рекомендують купувати самокати з регулюючим по висоті кермом, особливо для дітей старше 4-5 років. Так у вас буде можливість змінювати положення керма, коли дитина підросте. Правильна висота керма-це запорука комфортної їзди і максимум позитивних емоцій при катанні.

Підбираємо самокат за віком

Важливо врахувати, що діти в різному віці відрізняються зростанням і іншими анатомічними особливостями, фізичними навичками і вміннями. Якщо малюкам важко тримати рівновагу, а велика швидкість може викликати страх, то школярам точно припаде до душі швидке пересування, оскільки вони вже добре справляються зі спортивним інвентарем.

Як вибрати самокат для дитини

Для кожної вікової групи передбачені моделі зі своїми особливостями і відмінностями. Важливо знати, на які деталі звертати увагу, щоб безпомилково підібрати самокат для дитини за віком.

Для малюків від 2 до 3 років

Батькам часто складно зрозуміти, як вибрати самокат для дитини 2 років, адже це перший транспортний засіб для індивідуального використання. Слідчо, слід відповідально підійти до вирішення завдання. Оскільки в цьому віці дітям ще складно утримувати рівновагу на ходу, варто вибирати стійку модель з 3 або 4 колесами. Найбільш підходящим варіантом вважається самокат з 2 колесами попереду.

Також слід акцентувати увагу на наступні моменти:

  1. Вибирайте пластикову модель, так як її вага буде мінімальним, а значить дитині буде легко з ним управлятися.
  2. Дека повинна бути наскільки широкою, щоб легко поміщалися обидві ніжки малюка, але занадто громіздка платформа може бути складною в управлінні.
  3. Висота керма повинна бути 50-75 см, оскільки зростання дитини зазвичай не перевищує 1 м. Можна вибрати варіант з регульованим кермом, щоб підганять висоту під зріст крихти.
  4. Колеса повинні бути без підшипників. Велика швидкість в такому віці під забороною, адже вона може стати причиною отримання травм.

Якщо ви роздумуєте, як вибрати самокат для дитини 3 років, робіть акцент не тільки на технічних характеристиках, але і дизайні. Діткам в такому віці подобаються яскраві речі, тому вони будуть раді самокату з насиченим забарвленням, красивими принтами і малюнками.

Як вибрати самокат для дитини

Для чотирирічної дитини

Щоб знайти відповідь на питання про те, як вибрати самокат для дитини 4 років, необхідно врахувати, це буде перший транспортний засіб або малюк вже освоїв навички їзди. Якщо дитина вже рік або два катається на самокаті з 3 або 4 колесами, тоді вибирайте двоколісну модель. Його навичок достатньо, щоб навчитися впевнено тримати рівновагу, хоча від ідеї покупки швидкого транспортного засобу варто відмовитися. Не варто забувати про безпеку.

Як вибрати самокат для дитини

Вибирати триколісний самокат для 4-річної дитини варто в тому випадку, якщо у нього немає навичок їзди. Таке пристосування буде більш стійко, а тому син або дочка не буде боятися впасти і зможе навчитися добре кататися. Засіб для пересування повинен мати невелику вагу, але при цьому бути простим в управлінні.

Як вибрати самокат для дитини

Добавить комментарий