21.05.2024
Корисні статті

Як знайти роботу за кордоном?

За поточної ситуації в країні практично всі громадяни України дійсно і з новою силою заговорили про влаштування на роботу за кордоном, як реальну альтернативу вітчизняним складностям. Інші країни ваблять наявністю робочих місць, перспективою непоганого заробітку та можливістю жити краще, ніж зараз. Ми дізналися, в які держави українцям найлегше переїхати для заробітку і де отримані гроші будуть справді гарною зарплатою .

Професія вирішує все

Безперечно, говорячи про роботу за кордоном для українців, не можна втрачати з уваги той момент, що тут дуже велике значення має професія людини. Якщо, наприклад, ви маєте IT-спеціальність, знаєтеся на програмуванні або дизайні, то знайти роботу вам буде досить легко. При цьому ви можете розраховувати на добре оплачувані вакансії в Англії, Іспанії, Німеччині чи Америці. Такі ж «технічні» кадри за кордоном дуже популярні: там цінуються наші програмісти, а заробітна плата у мігрантів все одно виходить меншою, ніж у місцевих фахівців, що вигідно роботодавцю. Тому якщо вас цікавить робота за кордоном, звертайтеся до компаниії вже перевіренних.

А от якщо ви – висококласний лікар або юрист, розраховувати на роботу «за профілем» навряд чи варто, хоча б завдяки тому, що в будь-якій країні існує власне законодавство та власні нормативи. Наприклад, щоб стати доктором в Америці, вам потрібно мати диплом про освіту власне цієї країни. Часто не котируються навіть європейські виші.

При цьому, якщо у вас немає завищених очікувань щодо роботи в країнах Європи для українців, ви обов’язково зможете влаштуватися у сферу обслуговування або сільськогосподарський сектор. З подібними амбіціями вас із задоволенням прийме Литва.

Серед причин, з яких люди вирішують виїжджати на роботу за кордон, найбільшою мірою говорили про можливість набагато більше там заробляти (58%). Відсутність гідної роботи в регіоні проживання спонукала виїхати на роботу в іншу країну 37% опитаних. У зв’язку із сімейними/власними обставинами Україну залишав практично кожен п’ятий опитаний. 17% наголосили, що стали працювати за кордоном у відповідь на пропозицію від нового роботодавця. Кожен десятий вважав за потрібне отримати навичку роботи за кордоном задля свого подальшого професійного розвитку.

У рамках компанії переведення в іноземний офіс був лише у 2% спрощених. Серед інших причин трудового переселення називали як позитивні (можливість набути нових навичок та кваліфікації), так і погані причини (криза в країні, відсутність довіри до українських роботодавців).

 1. Самостійний пошук роботи дозволяє заощадити гроші на посередницьких послугах. Проте здобувачеві необхідно пам’ятати про необхідність плати за запрошення, візу та поліс страхування.
 2. Для самостійного пошуку роботи за кордоном потрібно більше часу, у порівнянні з пошуком вакансій за допомогою агентств.
 3. Не кожна іноземна фірма приймають на роботу одного або двох співробітників з інших країн. Як правило, компанії укладають договори з агентствами з метою закриття багатьох вакансій.
 4. Основна організаційна робота покладається на компанії з працевлаштування.

для того, щоб офіційно поїхати працювати за кордон, потрібне надання:

 • українського паспорта;
 • закордонні паспорти;
 • ідентифікаційний номер;
 • документів про освіту;
 • сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію;
 • книжки із даними про трудову діяльність;
 • фотографій 3 на 4 або 4 на 5.

Водії повинні мати права міжнародного зразка.

Маючи на увазі сферу майбутньої діяльності, кандидат повинен мати на руках санітарну книжку, довідку з наркологічного центру, довідку про несудимість та інші документи. Серйозним моментом вважається складання резюме мовою тієї країни, де запланували працювати.

Для легального працевлаштування в ЄС потрібне отримання трудової візи категорії D. Докладніше на сайті befind.com.ua.

Вигідний пристрій на роботу за кордоном

Багато хто вважає помилково, що робота за кордоном для мешканців України враховує лише звичайні завдання. Насправді багато професій популярні за кордоном за рахунок хорошої освіти в нашій країні. Наприклад, інженерні напрямки передбачають і гідні умови праці та зручний робочий графік. Та й знайти роботу з високою заробітною платою не дуже важко, як і комфортну роботу для сім’ї. Але шукати роботу за кордоном без знання мови вам, зрозуміло, буде складно. Тому заздалегідь замисліться щодо лінгвістичних курсів, це не дуже дорого і відверто знадобиться в перспективі. Також треба звернути увагу і на те, що робота в Голландії також стае популярною у наших співвітчизників.

Якщо ви не можете визначитися з тим, яка спеціальність принесе цікавіші перспективи в кар’єрі, скористайтесь нашою підказкою.

Пропонуємо список вакансій, сучасних зараз:

 • Водій
 • Няня
 • Доглядальниця
 • Електрик
 • Робочий
 • Механік
 • Зварювальник
 • Екскаваторник
 • Будівельник
Як знайти роботу за кордоном?

Як шукати роботу за кордоном

Запорукою вашого працевлаштування стане, перш за все, резюме та досвід роботи. Це ваше «обличчя» як фахівця. Саме від першого враження залежить, чи запросять вас на співбесіду. І чи зможете ви врешті-решт висувати свої вимоги щодо розміру зарплати та графіка.

Загалом робота за кордоном для українців абсолютно різна. Проте для дійсно цікавої спеціальності та отримання вакансії від роботодавця без посередників потрібно довести ваші навички як професіонала. Наприклад, за допомогою відгуків із минулих місць роботи або дипломів спеціальних курсів. Для сайтів роботи за кордоном, де ви можете опублікувати резюме важливе ваше фотографії. Щоправда, іноді справді мотивуючий супровідний лист може бути основним фактором.

Як знайти роботу за кордоном?

Переваги працювати у Польщі

Польща залишається однією з дуже популярних країн, куди прагнуть потрапити українці. Чому так відбувається? На це є низка причин:

 1. Країна знаходиться поряд із батьківщиною, тому туди досить зручно добиратися.
 2. У Польщі широко розвинена економіка, що забезпечує великий вибір будь-яких професій – від вантажника до лікаря.
 3. Пристрій на роботу офіційний, і це збільшує позику довіри до роботодавця.
 4. Польська мова трохи схожа на українську, а це означає, що з’являється менше труднощів з комунікацією.
 5. Попрацювавши в Польщі, не тільки можна покращити матеріальний стан, а й навчитися чогось нового.
 6. Співробітників забезпечують житлом та медичною страховкою.
 7. Якщо у вас є біометричний паспорт і ви маєте намір працювати не більше трьох місяців, не треба оформлювати візу.

Робота в Польщі хороша ще тим, що може бути різною — сезонною чи постійною.

Кому підходить

Отже, кому ж підходить робота в Польщі? Всім людям, які хочуть гідну заробітну плату та не бояться роботи. Вакансії дуже різноманітні, тому роботу можуть знайти:

 • жінки;
 • чоловіки;
 • студенти;
 • сім’ї;
 • пенсіонери.

Єдине, де можуть з’явитися обмеження – це вік. Ви не можете вирушити за кордон, якщо вам ще немає 18 років. Також зазвичай на роботу не беруть людей старше 65 років.

Добавить комментарий