Стан та вигляд вашої ротової порожнини ― це невід’ємна складова загального здоров’я усього організму. Оскільки проблеми з зубами можуть суттєво впливати на інші органи, а непривабливий вигляд усмішки чи несвіжий подих ― негативно вплинути на спілкування з іншими людьми. Але, якщо зуби не болять, то навіщо ходити до лікаря? Адже стоматологія ― не найдешевше задоволення. Розказуємо, чому на цьому не варто економити.
Складові здоров’я зубів
Щоб зуби були білими та цілими, слід притримуватися кількох простих правил:
- приділяйте достатньо уваги гігієні ― потрібно щоденно чистити зуби 2 рази на день, з використанням ефективних зубних паст, правильних щіток та інших засобів. Важливою є і техніка чищення. Також потрібна і періодична комплексна чистка зубів від зубного нальоту, бо не все можна «зняти» щіткою, особливо між зубами;
- слідкуйте за харчовими звичками ― для міцності зубів важливо їсти продукти з високим вмістом кальцію та корисними мікроелементами, а також продукти з різною структурою (жорсткі овочі та фрукти), щоб масажувати ясна та очищати зубні одиниці від нальоту. Надмірне споживання солодощів ― фактор ризику для здоров’я ротової порожнини. Також не слід випробовувати міцність емалі розкушуванням льодяників чи інших надтвердих продуктів;
- ходіть на профілактичні огляди до стоматолога, щоб вчасно виявити та усунути перші ознаки проблем з зубами.
Звісно, відмова від шкідливих звичок ― теж вагомий внесок у своє здоров’я та стан ротової порожнини.
Які ще послуги стоматологів користуються попитом серед пацієнтів?
Дуже важливо сходити на огляд до ортодонта, щоб вчасно виявити патології прикусу. До прикладу, огляд дітей у віці 5-6 років допоможе виявити передумови розвитку порушень, щоб потім вчасно почати ортодонтичне лікування. Проте, у будь-якому віці не пізно виправити свій прикус ― навіть дорослі зараз залюбки носять брекети, щоб за рік чи два отримати гарну усмішку. А на додачу ― виправлення дикції та симетрії обличчя, нормалізацію жувальної функції та гарну роботу органів травлення.
Також не варто ігнорувати і те, як саме виглядає ваша усмішка. Та, за потреби, звернутися за послугою відбілювання бейонд. Процедура передбачає не лише косметичний, а й доглядовий вплив на зубну емаль – спершу зуби змащують спеціальним гелем з високим вмістом перекису водню, а потім «висушують» спеціальним випромінюванням, щоб вивести плями та потемніння.
Повний спектр стоматологічних ( і естетичних, і лікувальних процедур), радо запропонують у сучасних клініках. До прикладу, у Ukrainian Dentist Club. Все, що для цього потрібно ― обрати час та записатися на прийом. Це варто робити, навіть якщо зуби не турбують вас.