День у день ми по багато разів користуємося вимикачами і розетками, іноді навіть не віддаючи собі звіт, наскільки від них залежить комфорт і безпеку нашого життя. Не хочеться нікого лякати, але поганий вибір загрожує загорянням проводки і ударом струму. У кращому випадку вже через певний проміжок часу вилка почне випадати з розетки, а корпус – з коробки. Безпека електроустановочного обладнання, під яким і розуміють розетки з вимикачами, — це найважливіший фактор його вибору, проте в даний час, коли у продажу з’являються дизайнерські вимикачі, розетки з таймером і інші хороші рішення, величезне значення мають і інші параметри, а зробити покупку стає вкрай проблематично. Спробуємо розібратися, як підібрати розетку і вимикач правильно.
Як відрізнити фальшивку
Абсолютно легкий процес, навіть за своїм виглядом. Якщо немає спеціального маркування, або вона абияк приліплена, вироби з пластику відрізняються шорсткостями і різким запахом, між складовими сегментами нерівні або нерівномірні зазори-це вже ознака фальсифікату. Можна придивитися до матеріалу виготовлення і контактам (вони не повинні бути мнуться і з тонкого металу).
ТОП відомих брендів: що брати
Прекрасними є рекомендації від професіоналів, що займаються монтажем електричної проводки обладнання у фірм Legrand, SchneiderElectric, Polo, ABB, Jung, причому перевагу віддають в перерахованої черговості. Найбільша кількість схвальних відгуків зібрав Legrand: споживачі відзначають цікавий дизайн, якість матеріалів виготовлення, поліфункціональність пристрою і тривалу, безпроблемну експлуатацію.
Кращі дешеві вимикачі та розетки
У відносно недорогому сегменті цін можна звертати власну увагу на виріб китайських і турецьких виробників, про яку безліч дуже хороших відгуків:Makel, Viko,Bticino, Wessen, Lezard.
Використання оригінального варіанту резонно в приміщеннях спеціальної призначеності, а для житлового приміщення і спальні підійдуть і звичайнісінькі. Іноді люди навмисно набувають дуже дороге, щоб гарантовано забезпечити себе якісним предметом з довгою експлуатацією.
ВИБІР РОЗЕТКИ ПО КОНСТРУКЦІЇ
За конструкцією електричні розетки бувають відкритої і прихованої установки. Перші призначаються для відкритої (видимої) електричної проводки. Другі, для прихованої (не видимої) електричної проводки.
За своїм виглядом розрізнить їх досить просто. Розетки відкритого монтажу, якщо є наявність всіх атрибутів розетки, це закрита коробка з гніздами для вставки електричних вилок. Вбудовані електричні розетки, з тильного боку, конструкційно відкриті, і мають, помітні, вусики для монтажу і знімну лицьову панель.
Плюс до всього, по конструкції розетки бувають поодинокі на включення одного приладу (однієї електричної вилки) або багатомісні (багатопостові). Тут необхідно розуміти, що багатомісних розеток прихованого способу монтажу не буває. Щоб вибудувати кілька розеток прихованої проводки в ряд, слід зібрати блок електро розеток від одного виробника.
Збирається блок електро розеток під час монтажу, застосовуючи передбачену стикування коробок для монтажу для розеток прихованого способу монтажу. До речі, до вибору розетки прихованого способу монтажу варто привнести вибір монтажної коробки.
Які вимикачі і розетки необхідно ставити в квартирі
Умовно, всі установчі вироби для житлової площі можна розділити на звичайні і спеціалізовані. До першої категорії відносяться кімнатні вимикачі і розетки. Вони «живуть «в спокійних умовах без посилених навантажень і» стихійних лих» у вигляді води, пари, великої температури. Сюди відносимо розетки для електричних приладів, телефонні, комп’ютерні та телевізійні.
Для кімнат підходять фактично всі торгові марки, марки і різновиди.
На замітку! Єдиний момент, який необхідно брати до уваги – неповнолітні діти. Якщо вони у вас є або намічаються в найближчій перспективі, то вам будуть потрібні розетки із захистом від дітей у вигляді спеціалізованих шторок або заглушки з замиканням на ключ. Щоб захистити юних дослідників від небезпечного струму розетки слід встановити як в кімнаті для дитини, так і в тих місцях по всій квартирі, де дитина може до них дістатися. Спеціалізовані розетки із захистом від дітей є у багатьох виробників в найрізноманітніших серіях.
До спеціальних-віднесемо розетки для плити, про вибір яких ми вже писали тут і вологозахищені.
Наявна різновид
На даний момент є дуже багато варіантів розеток, які роблять наше життя не тільки безпечним, але і комфортним. Розглянемо які моделі краще підібрати під час монтажу електричної проводки в будинку:
- Внутрішня (захована). Застосовується при монтажі проводки прихованого типу – коли створюються особливі штроби в стінках. Така розетка застосовується найчастіше, адже «серцевина» ховається в стіні, а зовні залишається виключно красивий ободок з дірочками.
- Накладна. Вибрати накладну розетку краще для проводки в будинку, яка встановлюється відкритим способом. Не скажеш, що зовнішній тип корпусу робить дизайн гірше. Існують моделі, які мають чудовий дизайн і колір.
- Кольорова. Інтер’єрне питання вирішується досить просто, якщо підібрати модель оригінального забарвлення, який зможе заповнити дизайн вашої кімнати. Наприклад, при монтажі електричної проводки в будинку з дерева можна застосовувати корпусу кольору «під дерево». Вибрати розетки за кольором не буде важко, тому що в наш час є величезний асортимент красивих обідків, як показано на фото.
- В ретро стилі. Цей варіант виконання прекрасно підійде для лазні або будинку з дерева з інтер’єром під старовину. Ретро-розетки незвично заповнюють інтер’єр кімнати і можуть навіть стати родзинкою, проте ціна подібних приладів набагато більше традиційного пластикового варіанту.
- З заземленням. Сьогодні мало хто не вибирає розетки без заземлення. Як виняток з правил квартири і будинку старого типу, де використовується установка двухпроводной електричної проводки (фаза-нуль). Навіть якщо ви все таки захотіли поміняти електрику в не новому будинку, наполегливо радимо вибрати розетки із заземленням, щоб в подальшому, коли проведуть контур заземлення, вам не необхідно було виконувати заміну електрофурнітури.
- З таймером. Якщо необхідно автоматично вимикати живлення до електричного приладу, існують спеціалізовані моделі у яких є таймер, які можна підібрати для квартири і будинку. Ціна, зрозуміло, висока, але зате дуже зручно!
- GSM і Вай-фай розетки. Це сучасні моделі, які можуть управлятися на відстані. Використовуються, в основному, в системі «Розумний будинок». Вибір розумних розеток дасть можливість вам на відстані управляти за електричними приладами в будинку і квартирі. Наприклад, можна включати опалення, освітлення або ж Кондиціонер за 20 хвилин до приїзду додому.
- Блок розеток. Для кухні або місця, де встановлений телевізор, радимо вибрати блок розеток. Доцільність вибору через те, що в подібних місцях приєднується одночасно кілька електричних приладів: чайник, мультиварка, блендер або припустимо телевізор, аудіо система, DVD-програвати. Щоб відмовитися від застосування подовжувачів, доцільніше вибрати блок розеток для будинку або квартири.