09.05.2024
Новини України

Використання ядерної зброї не дасть Путіну перемоги — експерт

Лікар Доманська: Путін дійшов до останнього аргументу

Використання атомної зброї в Україні було б дуже ризикованим для президента Росії Володимира Володимировича Путіна і не принесло б йому перемоги, а в кращому разі заморозило б лінію фронту в її сьогоднішньому становищі, оцінив Інститут вивчення війни (ISW), що базується в Америці. Фахівці пишуть, що «Україна та її закордонні партнери ясно дали зрозуміти, що вони не приймуть переговори під дулом пістолета».

У спеціальному випуску доповіді, присвяченому ядерним погрозам Володимира Володимировича Путіна, аналітичний центр виділив, що під час п’ятничної промови про анексію частини території України російський президент зробив натяк на можливість ядерної атаки. Ці пропозиції були схожі на ті, які з’явилися в його виступах раніше.

Однак справжньої небезпеки застосувати атомну зброю для зупинки українського наступу, що триває, не прозвучало. Аналітики ISW зазначають, що така загроза, найімовірніше, з’явиться до фактичної ядерної атаки.

Використання ядерної зброї не дасть Путіну перемоги - експерт

«Ядерне балансування на межі».

На думку аналітичного центру, анексія українських територій і непрямі ядерні погрози — це спроба змусити Київ піти на переговори. Це дія, спрямована як проти України, так і проти її західних партнерів. Путін «можливо, неправильно вважає, що ядерне балансування змусить Сполучені Штати та їхніх союзників чинити тиск на Україну, щоб змусити її піти на переговори», — оцінили американські фахівці.

«Однак Україна та її закордонні партнери ясно дали зрозуміти, що не будуть згодні на переговори під дулом пістолета і не відмовляться від права України на власні території». — ISW писав(а).

Аналітичний центр не може передбачити, в який момент Путін може вдатися до атомної зброї, але «червоні лінії», які він встановив, вже були перетнуті кілька разів, що не супроводжувалося ядерною атакою, йдеться в доповіді.

ВНЗ: мобілізація не призводить до значного посилення бойової потужності
Путін, а в цей час, задіяв два інших механізми, сподіваючись за їх допомогою досягти власних цілей. Примусова «неповна мобілізація» в нашій країні покликана компенсувати втрати і закріпити російські позиції, щоб на певний час законсервувати інцидент. Енергетичний тиск на Європу напередодні зимового сезону опалення, а в цей час, покликаний відбити у європейських держав бажання продовжувати надавати підтримку Україні.

Однак відправлення тисяч ненавчених і невмотивованих мешканців Росії на фронт не призводить до істотного посилення бойової потужності російської армії, особливо в подібних місцях, як західна частина Луганської області, де українські наступи можуть досягати значного прогресу, оцінили у ВУЗі.

На думку аналітичного центру, обмеження експорту газу в країни Європи також навряд чи влаштує Путіна. «Попереду у Європи довга і складна зима, проте підтримка суверенітету України з боку лідерів Європи країн НАТО і країн, що не входять до Північноатлантичного альянсу, не слабшає. Ця підтримка може (все ще) зрости після незаконної російської анексії, навіть перед обличчям економічних витрат. Держави Європи активно шукають альтернативи російській енергії і, можливо, будуть набагато краще підготовлені до зими 2023 року». — визнаний виш.

Неясно, як Путін оцінюватиме успіх таких зусиль, але обом знадобиться час, щоб принести плоди або бути визнаними малоефективними. Російський президент, найімовірніше, дочекається цієї оцінки, перед тим як розглядати можливість використання атомної зброї, прогнозує американський аналітичний центр.

Використання атомної зброї — «дуже великий ризик»

Щоб досягти бажаного своєчасного ефекту — законсервувати лінію фронту і зупинити українські наступи, Путіну, можливо, доведеться застосувати не одну, а багато ядерних бомб. Однак своєчасні переваги, найімовірніше, будуть лише тимчасовими, а витрати на можливу відповідь НАТО, можливо, будуть вищими, якщо буде використано кілька (боєголовок), виділили в HEI.

Використання ядерної зброї не дасть Путіну перемоги - експерт

«Тому використання Росією атомної зброї було б дуже великим ризиком перед обличчям обмежених переваг, які не допоможуть досягти військових цілей, оголошених Путіним. У кращому разі досягнення атомної зброї заморозить лінію фронту в її сьогоднішньому положенні і дасть можливість Кремлю зберегти вже захоплені території. І навпаки, вона не дасть можливість російським наступальним операціям захопити всю Україну». — написала доповідь.

«Що більше Путін переконаний у тому, що використання атомної зброї не дасть важливого ефекту, а призводить до прямого військового втручання Заходу в інцидент, то меншою є ймовірність того, що він здійснить ядерну атаку», — заявили в ISW.

❌ Захід приводить ядерну зброю в бойову готовність

Добавить комментарий