23.07.2024
Полезные статьи

Архітектурне проектування будівель

Архітектура — це разом з тим наука і мистецтво проектувати і будувати просторову середу для людини.

Завдяки їй діяльність товариства набуває організованого характеру. Кожне спорудження архітектури створюється згідно з потребами людей. З іншого боку, архітектура в собі несе естетичне початок і може розглядатися як вид мистецтва. Технічні показники споруд також грають дуже важливу роль. З цієї причини ще за часів давнини римський архітектор Вітрувій сказав, що «архітектура — це надійність, користь і краса». А якщо вас цікавить проектний інститут Київавіапроект, детальніше переходите на сайт kievaviaproekt.com.ua.

Особливості архітектурного проектування

Створення будь-якої будівлі і споруди нероздільно пов’язане з подібним етапом роботи як проектування. Збір інформації та формування концепції, розробка ескізів, документації проекту — все це в себе включає архітектурне проектування.

Архітектурний проект містить в собі рішення, потрібні для розробки будівельної документації. Вони беруть до уваги одночасно і побажання замовника, і умови будівництва. Перед архітектором стоїть завдання створити стилістично привабливе споруда, яка буде практичним і технологічним, а його спорудження — економічно доцільним. Варто ще сказати що, воно повинне ідеально взаємодіяти з уже наявними оточенням і враховувати культурний контекст міста, щоб не порушити містобудівної цілісності.

Архітектор відповідає і за розробку рішень для комфорту і безпеки людської життєдіяльності. Так само як практичне розподіл денного світла, система пожежної безпеки, планування приміщень, яка гарантує не важке пересування людини і норми гігієни. Проектування інженерних систем підприємств і будівель також входить в обов’язки архітектурно-проектувальних організацій.

Етапи архітектурного проектування

Архітектурне проектування в себе включає пару етапів роботи, які дійсно дають можливість здійснити ідею в реальність.

Передпроектна опрацювання

Даний етап проектування потрібен, коли йдеться про складне в конструктивному і технологічному відношенні спорудах, що мають особливі вимоги до архітектурної виразності і стилістичної незвичайності. В основному, об’єкти такого типу мають найвище значення з точки зору містобудування. Передпроектна пропозиція використовується і для реконструкції архітектурних пам’яток і суспільно важливих об’єктів.

На даному етапі виникають одна або кілька ідей тематики споруди, застосовуваних технологій і будівельні матеріалів, які оформляються в демонстраційний альбом і обговорюються з замовником. Проводяться обміри площі під будівництво, встановлюється планування і практична приналежність споруди, інвестиційна привабливість об’єкта.

Ескізний проект

Ескізний проект спрямований для створення генерального плану, планування поверхів і покрівлі, розробку фасадів, архітектурних розрізів, а ще змісту проекту. На даному етапі надається тривимірна комп’ютерна візуалізація з чотирьох ракурсів. Таким чином, визначаються робочі, конструктивні і художні рішення створюваного об’єкту з прив’язкою на місцевості.

Добавить комментарий