23.04.2024
Полезные статьи

Що таке модульні сходи

Будівництво заміських будинків, дач і котеджів, що мають більше одного поверху, ніколи не обходиться без установки спеціальних сходових конструкцій, які забезпечують наше комфортне переміщення по приміщеннях.

На вітчизняному будівельному ринку існує величезна різноманітність таких виробів, і кожен покупець може вибирати оптимально підходить за власними запитами модель, відштовхуючись від потреб в плані практичності і надійності.

Установка модульной лестницы [Leroy Merlin]

Одним з найбільш популярних варіантів встановлюваних між поверхами конструкцій є модульні сходи, що представляють собою практичну і надійну продукцію, яка, крім іншого, продається за досить прийнятними цінниками і доставляється на об’єкт без особливих проблем.

Основні переваги модульних сходів

Після появи на зарубіжному ринку кілька десятиліть тому, модульні сходи стали різко витісняти більш масивні аналоги, які відрізнялися не надто привабливим зовнішнім виглядом і складністю в монтажі. Популярність збірної продукції обумовлена цілим рядом вагомих переваг:

Що таке модульні сходи
 • такі вироби відмінно випишуться в домашню обстановку, виконану практично в будь-якому дизайні і стилі;
 • модульні сходи легко проводиться і збирається на об’єкті в найкоротші терміни і не вимагає для цього використовувати будь-яке спеціалізоване Будівельне обладнання;
 • сходові конструкції модульного типу можуть бути встановлені в приміщеннях з низькими стелями;
 • модульні сходи мають максимально доступну для споживачів ціну.

На відміну від більш масивних аналогів, де мається на увазі створення цілісної конструкції, навантаження на модульних сходах виявляються на основний опорний стовп. Це дозволяє полегшувати виріб і робити його більш привабливим, без необхідності витрачати додаткові кошти на посилені підстави. Саме такий підхід обумовлює простоту установки і, в цілому, раціональність придбання збірних сходових конструкцій від провідних світових або вітчизняних виробників.

Детальніше про Модулі

Якщо говорити більш конкретно про складові деталі модульних сходів, то кожна з них (крім самих ступенів, вироблених, в більшості випадків, з деревини) виготовляється з високонадійних металів. Модулі з’єднуються між собою в міцний і здатний витримати серйозні навантаження каркас, на який в майбутньому встановлюються ступені.

Далі, за запитами клієнтів, підрядники можуть змонтувати поручні і балясини, для виробництва яких можуть бути використані найрізноманітніші матеріали (дерево, сталь, пластик).

Як проходять монтажні роботи модульних сходів?

Хоч конструкції, що збираються з декількох окремих елементів, і виділяються серед аналогів більш полегшеною процедурою монтажу, їх установка також планується за заздалегідь визначеною методикою, в якій можна виділити кілька послідовних кроків:

 • для початку необхідно грамотно визначити місце під установку основного опорного елемента( металевого стовпа), так як саме на нього в подальшому виявляється основна частина навантаження;
 • опора закріплюється спеціальними шурупами, що йдуть в комплекті з будь модульними сходами;
 • визначається положення першої направляючої ступені, від розташування якої залежить майбутній дизайн і практичність конструкції;
 • встановлюються інші ступені;
 • завершальним етапом робіт є установка елементів декору (поручнів, балясин і так далі, якщо такі елементи є в комплекті і передбачені проектом).

В цілому, сам монтаж сходів модульних, як можна помітити з наведеного списку, не містить будь-яких глобальних робіт, пов’язаних з великими трудовитратами. Але проводити установку конструкції все ж рекомендується із задіянням послуг кваліфікованих майстрів, які зможуть якісно визначити найбільш підходяще для неї місце.

Чи існують які-небудь недоліки сходів модульного типу?

Як і будь-який інший будівельний виріб, модульні сходи не позбавлені недоліків. Наприклад, найпомітнішим негативним моментом є необхідність в постійному контролі цілісності самих сходів. Модульні елементи і кріплення можуть поступово розбовтуватися, особливо якщо ви постійно переміщаєтеся між поверхами, так що замовникам необхідно бути готовими до періодичних робіт з ліквідації наслідків експлуатації.

Другим і останнім недоліком є вартість. Звичайно, зараз можна придбати модульні дизайнерські сходи за вельми щадним цінами, але вони все одно будуть вище витрат на виробництво і установку цілісних аналогів. Для отримання гарантовано якісного результату економити на основних виробничих матеріалах строго не рекомендується, так що нам належить виділити солідну частину бюджету, якщо бажання отримати надійний виріб превалює над прагненням заощадити.

Дорогая или дешёвая модульная лестница — в чём разница?

Як правильно вибирається модульні сходи?

Модульні конструкції розрізняються між собою не тільки за специфікою самих складових частин, але і за загальним виглядом. На практиці виробниками встановлюються наступні категорії модульних сходів:

 • звичайні маршові (найбільш практичний варіант, проте не самий компактний — такі сходи досить громіздкі);
 • більш компактні гвинтові (конструкції займають мінімальну кількість місця, але не можуть похвалитися зручністю під час експлуатації);
 • поворотні сходи з майданчиками (мають одну і більше поворотних сегмента, займають не надто багато вільного простору і, в цілому, є досить зручними в експлуатації моделями).

Необхідно пам’ятати, що, незалежно від форми, кожна модульна драбина оснащується спеціальним елементом — косоуром, який є центральною складовою будь-якого модульного виробу. Косоури встановлюються на спеціальні кронштейни або кріпляться безпосередньо до стінки-тут все залежить від передбачуваного розміщення конструкції в приміщенні.

Що таке модульні сходи

Самі модулі можуть бути декількох різних типів, і їх особливості впливають на методику складання загальної конструкції:

 • литі (або зварні) модулі, які мають цільну структуру і легко регулюються по висоті підйому до потрібного рівня;
 • модулі, що складаються з двох окремих частин (труба з фланцем і цілісна деталь з декількома короткими трубками з боків);
 • запчастини, чия конструкція складається з великої кількості окремих елементів.

Останній тип модулів має особливо привабливий зовнішній вигляд, так як всі кріплення такої модульної сходи заховані всередині конструкції. Правда, привабливість готового виробу пов’язана з додатковими витратами-такі конструкції обійдуться замовникам трохи дорожче, ніж сходи, що складаються з зварних модулів.

Що таке модульні сходи

Добавить комментарий