18.04.2024
Про дизайн

Що таке архітектурне проектування

Ми побачили тенденцію, завдяки їй, більшість людей намагаються з квартир в мегаполісах переїхати жити за місто, ближче до чистого повітря і природі.

При цьому жити за містом хочеться в комфортному і облаштованому будинку з усіма потрібними комунікаціями і красивим сучасним інтер’єром. Перед ними постає питання, як правильно замовити архітектурне проектування приватної будівлі і з яких етапів вона має складатися. Рекомендуємо розібратися.

Будівництво приватного будинку починається з проекту

Деякі люди намагаючись заощадити на домобудівництві, відмовляються від розробки цього архітектурного проекту. Врешті-решт вони з самого початку наражають на небезпеку всю майбутню задумку — адже як правильно побудувати будинок, якщо немає у вас проекту, за яким ви зможете простежити всі робочі етапи? Правильно — ніяк, без проекту будівництво перетворюється в важкокерована безлад, який їсть виділений на будівництво бюджет у збільшенні прогресії.

На даній стадії вирішуються всі найважливіші питання, що стосуються будівництва вашого майбутнього будинку, а ще складається максимально детальний план, за яким вестиметься будівництво.

Щоб довести, що не потрібно економити на розробці проекту будинку, рекомендуємо розглянути наступний приклад:

уявіть, ви захотіли пошити собі ідеальний діловий костюм, купили красиву і досить дорогу тканину, найняли кравця. АЛЕ, не зробили основного — не почали застосовувати викрійки, а вирішили покластися на те, що кравець сам все приховую просто з голови. Що вдасться? Швидше за все, нічого)) При цьому матеріали для будівництва для будинку стоять набагато дорожче тканини. Так чи варто хизуватися, і намагатися побудувати будинок просто з голови?

Які існують види архітектурних проектів?

Так історично склалося, що архітектурні проекти можуть називатися по-різному, хоча врешті-решт вважаються одним і тим же:

  • Ескізний проект
  • Об’ємно-планувальне рішення
  • передпроектна підготовка
  • Кому замовити розробку проекту будинку? Архітектору?

Коли ви вже точно вирішили, що проект будинку вам точно необхідний, то встає інше питання, кому замовити розробку проекту. Давайте розберемося:

  • Виконати своїми руками: якщо у вас є вже досвід в створенні аналогічних проектів, то цілком робочий варіант. Якщо ж у вас немає спеціальної освіти в будівельній галузі та проектування будинків, то ми б вам не радили хизуватися власним майбутнім будинком прямо з перших кроків. Це, швидше за все, призведе до втрати грошей при будівництві і до сильно тривалої будівництві, оскільки регулярно почнуть з’являтися якісь питання, які необхідно було обов’язково передбачати на кроці планування.
  • Придбати стандартної готовий проект будинку: в мережі інтернет зараз продається багато стандартних проектів, іноді їх можна навіть скачати безкоштовно. АЛЕ, вибрати серед безлічі проектів той, який відповідатиме всім вашим потребам — вельми важко, адже всі ми індивідуальні і у всіх різні думки про те, що таке ідеальний будинок. Крім того, і будівельні ділянки завжди різні, і грунту на них, і будівельні особливості в цій галузі. Це все необхідно брати до уваги, щоб потім ваш будинок не ходив ходором, а міцно утримувався на власному правильно обраному фундаменті.
  • Замовити архітекторові: це найвигідніший варіант, оскільки тоді будинок буде розроблений безпосередньо під ваші потреби і потреби вашої родини, будуть взяті до уваги всі особливості вашої ділянки. На відміну від стандартного проекту, ви зможете виключити непотрібні вам функції будинку і правильно включити в проект відповідні вам комунікації. Зробити це не маючи досвіду майже не можливо. Правильно складений з врахуванням всіх можливих дрібниць проект — запорука затишного будинку і велика економія під час будівництва.

Добавить комментарий