28.05.2024
Корисні статті

8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

Відома данська компанія Lego випускає дитячі конструктора з різнобарвною безпечної пластмаси для дівчаток і хлопчиків, дошкільнят та учнів початкової школи з 1949 року. Пірати і супергерої, монстри і ніндзя, поліцейські, пожежники і будівельники – близько 60 серій радують сьогодні і будуть радувати на наступний день дітлахів різних вікових груп з усього світу.

DUPLO

Конструктор Lego серія DUPLO помітила світло 4 десятиліття після появи традиційного Лего. Необхідність створення марки була надиктована параметром безпеки-малюки 10-18-ти місяців теж тягнулися до конструктора, проте вони легко могли проковтнути дрібні деталі, вкласти частини в ніс, отримати травму досить гострими куточками і т. д.

Відмінності лінії

Кубики Дупло в 8 разів більше стандартних лего-деталей, і тому підійдуть навіть для самостійної гри малюків, ще не справили перший день народження. Такі бруски неможливо проковтнути. Вони комфортні для Поки ще не дуже слухняних пальчиків.

На коробках стоїть маркування» з півтора до 5 років», але, згідно з незліченними відгуками, навіть 10-місячні крихти з радістю грають глянцевими брусочками. З кубиками легко вигадати багато розвиваючих захоплюючих ігор для дітей наймолодшого віку.

Деталі DUPLO пофарбовані в яскраві насичені кольори: синій, червоний, жовтий, білий, чорний, зелений, сірий і інші.  Малюки легко вивчать їх в грі. Кубики приємні на дотик і дуже легко кріпляться – навіть новачок з подивом і захопленням відкриє в собі здібності до творення. Навчаючись будувати, дитина перестає руйнувати, іншими словами переходить на новий щабель розвитку. Зібрані моделі надійні-вони не розвалюються навіть в умовах активної гри.

Дупло: різноманітність

DUPLO – це світ, в якому присутні чоловічки, різні тварини, машини, меблі і т. д. Це будівельні набори, представлені кубиками різноманітних кольорів і комбінацій, і тематичні комплекти – середньовічні замки, зоопарки, сімейні будиночки, пожежні станції, лікарні, сценки з діснеївських мультиплікаційних фільмів, аеропорти…

8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

В результаті Дупло цікавий не тільки дошкільнятам: старші брати-сестри і навіть батьки з радістю творять і фантазують поряд з малюками.

Переваги марки

 • безпека: великі деталі без кутів з гострими кінцями і граней зроблені з екологічно чистих і якісних матеріалів;
 • продуманість конструкції кожної деталі: кубики легко закріплюють навіть однорічні малюки, а отримані конструкції відрізняються надійністю;
 • яскравість і соковитість кольорів розвиває сприйняття кольорів неповнолітніх дітей;
 • функціональність: відкриваються-закриваються вікна і двері, що стріляють гармати, самі їздять і відтворюють звуки поїзда і т. д.;
 • багатосторонність: у серії присутні набори, зроблені спеціально конструктора для хлопчиків або конструктора для дівчаток, і також варіанти «унісекс».

Як показала практика малюки обох статей з однаковим задоволенням грають з усіма комплектами; широкий і потенціал для розвитку дитини: гра з Дупло розвиває дрібну моторику, фантазію, дає перші уявлення про фізичні закони, знайомить з квітами, формами, рахунком, як показала практика дає можливість пізнати причинно-наслідкові зв’язки, стимулює до творчості, вчить працювати зі схемами.

8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

DUPLO-довгограючий конструктор.

На перший день народження малюка необхідно подарувати йому перший простий наборчик, який у міру дорослішання і розвитку дитини буде доповнюватися новими комплектами.

STAR WARS (Зоряні війни)

Розробники lego йдуть в ногу з часом, уособлюючи у власних творіннях відбуваються в світі зміни. Зрозуміло, не мали можливості вони обійти стороною легендарну кіноепопею «Зоряні війни», армія шанувальників якої обчислюється мільйонами людей.

Особливості марки

STAR WARS-різновид Лего, що занурює в захоплюючий світ героїв Джорджа Лукаса. Ця серія не для малюків: на зроблених в пізнаваному стилі коробках нанесені маркування із зазначенням початкового віку від 6 до 14-ти років.

Кожен набір-це технічні пристрої та унікальні статуетки, що поєднують в собі яскраві впізнавані лінії популярних кіногероїв і особливу схематичність лего-чоловічків.  Маленькі комплекти представлені маленькими винищувачами або спідерами з пілотами, масштабні ж варіанти включають багато міні-фігурок, детальні декорації до сцен фільму, Великі деталізовані кораблі (Зірка смерті, Сокіл тисячоліття).

Бренд» Зоряні війни » відрізняється чудовою правдивістю моделей. Навіть кращий колір серії-сірий-представлений відтінками, які відтворюють блиск і переливи металевих корпусів космічних кораблів, а ще повністю металеві конструктора. Винищувачі, танки, спідери, шатли і фрегати легко впізнавані і відтворені в дуже дрібних деталях – аж до кількості і кольору сигнальних вогнів. Здається чудовим, що з незграбних детальок за допомогою докладної покрокової схеми збираються настільки натуралістичні подібності об’єктів популярного фільму.

Міні-фігурки, забезпечені бластерами, світловими мечами і іншим фантастичним зброєю, радують правдоподібністю – безпристрасні штурмовики, прикольний добряк-чубака, благородний Хан Соло, мудрий Йода, відважний Скайвокер… в лінії представлені основні і другосортні герої семи частин саги.

Переваги STAR WARS

 • різноманітність наборів, що відтворюють сцени кіноепопеї;
 • дивує правдоподібність і продуманість кожної деталі моделей;
 • якість Лего: деталі легко кріпляться і надійно тримаються, схеми докладні і т. д.;
 • можливість створення абсолютно нових космічних кораблів і фантастичних конструкцій.

STAR WARS-одна з дуже популярних різновидів Лего, захоплива навіть дорослих людей. Окремі моделі і статуетки лінії-предмети колекцій шанувальників саги.  Дорослі і діти з радістю створюють власний всесвіт, розвиваючи при цьому фантазію, логіку і архітекторські здібності.

Лего Технік

Серія Technic занурює дітей від 6 років у світ спеціальної техніки. Гоночні кари, джипи, автомобілі, крани для підйомних робіт, ремонтні машини, гідроскутери, рятувальні вертольоти, мотоцикли – ось що приваблює хлопчаків. Як каже практика, деякі дівчатка також охоче збирають зменшені копії машин. Різновид Лего на прикладі маленьких моделей на власні очі показує дитині робочі принципи спеціальної техніки.

Особливість

Лінія Technic не необхідна для малюків. На продуктах марки присутні маркування» 6+«,» 8+«і навіть»16+». Моделі технік складні, проте якщо поруч батько або старший брат, то вони абсолютно доступні і зрозумілі навіть 5-річкам.

У чорних коробках з написом «Technic» годі й шукати класичних лего-цеглинок. І самі деталі, і принципи кріплення відрізняються від традиційного Лего. Технік-це шестерінки, палички з дірочками, Штифти, осі і подібності гайок, які за допомогою докладної інструкції збираються в функціонуючу за типом оригіналу конструкцію.

Для будь-якого набору існує 2 варіанти збірки. З одних і тих же деталей дитина може зібрати літак і гідроплан, двороторний і звичайний вертольоти, екскаватор і лісонавантажувач, трактор і гоночний баггі. Якщо є наявність декількох коробок Technic молодий проектувальник отримує безмежні можливості для втілення чудових фантазій. Діти придумують настільки цікаві і корисні механізми, що дивуються навіть професійні інженери. Для деяких хлопчиків і дівчаток перший LEGO TECHNIC може стати початком блискучої кар’єри.

Ще одна характерність бренду-функціональність конструкцій. У екскаватора функціонує ківш, у крана для підйомних робіт – лебідка, у джипа працює Рульове управління, а у вертольота хитрий механізм з шестерень, штифтів і осей приводить в рух лопаті. При цьому конструкції залишаються відкритими, тому дитина може простежити принцип злагодженої дії елементів і зробити корисні висновки про пристрій спеціальної техніки і законах фізики.

Конструкції з мотором

Окремо скажемо про моделі Technic, обладнаних моторизованим елементом Power Functions. Цей блок, який отримує живлення від батарейок, дозволяє управляти конструкцією за допомогою пульта ДУ, для дорослих теж буде цікаво дізнатися про дистанційне керування квадрокоптером з камерою. А додаткові комплекти Power Functions Technic збільшують коло функцій раніше придбаних продуктів бренду шляхом створення нових ускладнених механізмів.

Лего технік захоплює і дітей, і дорослих. Цей конструктор розвиває логіку, посидючість, моторику і дає основні знання про принципи пристрою техніки, які точно будуть потрібні юним господарям заповітних коробок в перспективі.

CITY

Лего Сіті дарує дітям можливість побудувати своє особисте місто, в якому життя кипить. Фантазії малюків є, де розгулятися. За допомогою цеглинок і деталізованих фігурок можна створювати цілі великі міста і придумувати все нові сюжети ігор. Батьки відзначають: непосидючі діти годинами грають в Лего CITY, і це корисне цікаве заняття їм не докучає.

Особливість

Основна особливість серії-численні» міські » теми:

 • поліція;
 • пожежна служба;
 • будівельний майданчик;
 • науково-дослідні станції;
 • тюрма;
 • вокзал;
 • аеропорт;
 • гоночний трек;
 • космодром, і т. д.

До того ж є трейлери для відпочинку з сім’єю на природі, машини фізико-технічного обслуговування, позашляховики, прогулянкові яхти, підводні човни, автовози. Це багатство доповнюється відповідними міні-фігурками жителів міста і співробітників в уніформі. Жителі CITY забезпечені предметами. Не у всіх наборах присутні статуетки тварин.

Кожна дитина вибирає те, що йому ближче. Захоплюючі ігри виходять якщо є наявність декількох комплектів з найрізноманітніших тим. Джерело дитячих фантазій невичерпне: гонитва за злодієм, порятунок міста від стихії Вогню, пошук скарбів в джунглях з каменю, знешкодження злочинного угруповання, захоплюючі поїздки в різні точки планети… з CITY неможливо занудьгувати. Граючи, діти тренують мислення, логіку, моторику, здатність працювати зі схемами і посидючість.

Переваги марки

Якість:

 • цеглинки просто кріпляться і надійно тримаються, не даючи можливість конструкціям розвалюватися під час гри;
 • функціонал іграшок: вікна і двері легко відкриваються і закриваються, будинкові стіни розсуваються, відкриваючи деталізовані «нутрощі», стінки фургонів піднімаються, ковші екскаваторів рухаються, лебідки кранів працюють і т. д.;
 • можливість доповнення тематичних наборів маленькими продовженнями: до арктичної станції можна докупити снігохід, до ділянки поліції – фургон, до ЖД станції – рейки і т. д.
8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

Зміст синіх коробок з написом Конструктор Lego City стимулює дітей до творчості. Створюючи великі міста і програючи ситуації, малюки готуються до адаптації в суспільстві, створюють і поповнюють знання про світ який знаходиться навколо, багато фантазують, збільшують сферу власних інтересів, стають допитливими.

Bionicle

Перші «ластівки» популярної серії Bionicle з’явилися в далекому 2001 році. Екшн-фігурки відразу ж стали популярними, яка не гасне донині. Особливу роль в цьому зіграла добре продумана сюжетна лінія. Біонікл-це цілі всесвіти, з власними законами, героями і лиходіями, небезпеками, проблемами, радощами. У детально продуманих світах йде вічна боротьба добра і зла. Воїни-біороботи і фантастичні мутанти велять стихіями, йдуть до намічених цілей, перемагаючи по шляху власних ворогів і потрапляючи в переробки.

Що таке Bionicle

Біонікл сильно відрізняється від самих звичайних традиційних Лего-наборів. За принципом кріплення деталі марки нагадують деталі Technic. Однак якщо технік-це машини, то Bionicle – це статуетки роботів і істот з фантастичних світів.

Кожен з героїв Біонікл має власну легенду. Серія відрізняється детальною продуманістю огортають її історій. Про героїв вигаданих світів зняті фільми і створені мультсеріали, їм присвячені книги і комікси, настільні та комп’ютерні ігри.

Частини тіла таких екшен-фігурок легко рухаються і згинаються в суглобах. Могутні воїни забезпечені нестандартним зброєю-таким же оригінальним і фантастичним, як і його власники.

Шанувальників лінії приваблює можливість конструювання з декількох комплектів Bionicle унікальних створених їх уявою «гібридів» — нових героїв вигаданого всесвіту. Хроніки Біонікл можуть і повинні поповнюватися свіжими історіями і унікальними персонами, що з’явилися завдяки фантазії власників незвичайного конструктора.

Гідність

Марка володіє плюсами, що роблять конструктор привабливим не тільки для дітей, але і для представників старших поколінь:

 • статуетки Bionicle опускають в атмосферу таємничих містичних світів з придуманими законами і правилами, що створюють фон для захоплюючої сюжетної гри;
 • деталі легко і надійно кріпляться між собою, давай здатність рухомого конструктора, легко замінювати окремі деталі.
 • деталі Bionicle сумісні з компонентами технік, що дає можливості створення складних гібридів з цікавими функціями.

Bionicle-це вражаючий і яскравий світ, який стимулює розвиток фантазії і конструкторських здібностей.

Ninja go

Серія Ninja go молода-вона» з’явилася на світ » в 2011 році. За власне не дуже довге життя яскрава лінія встигла завоювати серця мільйонів різного віку шанувальників з усіх країн світу. Таким успіхом лінія багато в чому зобов’язана добре продуманої переказами.

Світ Ніндзяго

Ніндзяго-це вражаючий світ, прекрасний для любителів бойових мистецтв. Основні герої, кожен з яких наділений окремими суперздатностями і рисами характеру, дружать і ворогують, відточують мистецтво кружітцу в тренувальних храмах і потім показують в битвах з фантастичними драконами. У харизматичних ніндзя чимало ворогів: перш за все, це представники численного клану людиноподібних змій. Розібратися в дрібницях вигаданого світу допоможуть вкладені в кожну коробку з конструктором картки з описами.

Особливість

Ninja go-це замки і храми, декорації, що імітують джунглі і гори, оригінальний транспорт і фантастичні Бойові установки, і, зрозуміло, міні-фігурки героїв, що населяють повний чарівництва і небезпек світ. Статуетки забезпечені зброєю і предметами. Головна «пікантність» героїв укладена в оснащеності особливим магнітним механізмом. Оригінальна деталь дає можливість іграшкам за допомогою спеціального дзиги показувати майстерність вигаданого бойового мистецтва – кружітцу. Господарі декількох комплектів Ninja go можуть влаштовувати захоплюючі змагання між героями, що в кілька разів збільшує функціонал і привабливість конструктора.

Гідність

Основна перевага серії Ninja go-створена розробниками ексклюзивна обстановка. Господарі конструктора, серед шанувальників якого чимало дорослих, занурюються в світ ніндзя, де панує культ бойових мистецтв і існує тисячу небезпек, що виходять, в тому числі, і від фантастичних страшних істот. Продумана легенда готує сприятливий фон для захоплюючої гри. Кожен отримує можливість доповнити світ Ніндзяго продуктами своєї фантазії.

Як і всі конструктора Лего, серію Ninja go виділяє досконале якість. Деталі просто кріпляться між собою, утворюючи надійні і придатні навіть для активної гри конструкції. Деталі можна збирати по прикладеної докладної схемою або створювати з них щось нове.

Ігри Ninja go тренують логічне мислення, розвивають фантазію і посидючість, знайомлять дітей з новими тезами і заповнюють знання про світ який знаходиться навколо.

8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

Friends

Серія Friends створювалася конкретно для дівчаток з огляду на специфіки мислення, пристрастей та інтересів юних принцес. Конструктора Френдс-іграшка 2 в 1: будівництво і гра в ляльки одночасно.

Friends: легенда

Як і багато попередніх Лего-серії, лінія Френдс об’єднана єдиним сюжетом. Основні героїні історії — 5 подруг підліткового періоду. Вони відрізняються характерами, захопленнями і зовнішністю. З’єднує ж дівчат вірна дружба, доброта, любов до подорожей і активного відпочинку.

Подруги доглядають за тваринами, катаються на конях, плавають у відкритому морі, виступають на концертних майданчиках, загоряють на пляжі, роз’їжджають в шикарних автомобілях і навіть літають на повітряній кулі – словом, ведуть веселе цікаве життя, повне пригод. Легенда створює благодатний фон для самостійного придумування дівчатками захоплюючих сюжетів з життя лего-подружок.

Це більше, ніж просто гра в ляльки – це весь світ, в якому втілюються досить сміливі мрії господинь конструктора.

Особливість

Статуетки лего-подружок відрізняються від стандартних міні-фігурок. Вони мають такого роду ж розмір, їх руки також пристосовані для того, щоб тримати різні аксесуари, і вони настільки ж стійкі. Однак є й значні відмінності:

 • лего-подружки мають більш реальні пропорції, і вони менш незграбні — це красиві лялечки з милими рельєфними личками;
 • волосся дівчаток зроблені з м’якого пластику і мають маленькі отвори, в які ставляться аксесуари для зачіски-бантики – шпильки, квіти;
 • статуетки розділені на нижню і верхню частини – верх з ручками і ніжки.
8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

Характерна і палітра кольорів кубиків-переважно це ніжні рожеві відтінки і бузкового. Не звертаючи уваги на свої особливості, деталі серії цілком сумісні з компонентами інших ліній Лего (Classic, Creator і ін.).

Лего Friends — це великі набори з будівлями і яхтами, школами верхової їзди і ветеринарними клініками, і невеликі комплекти з набагато меншими кафе і барами, гідроскутерами і автомобілями. Це все заповнюється високою кількістю дуже різних аксесуарів: мікрофони, фужери, аксесуари для волосся, морозиво, фрукти, мобільні телефони. В асортименті присутні і статуетки милих тварин. На тлі таких мальовничих декорацій навколо п’яти красунь-подружок з’являються все нові і нові захоплюючі сюжети, що допомагають розвитку фантазії, соціальної адаптації та стимуляції допитливості маленьких дівчаток.

8 видів конструктора Lego: плюси і мінуси

Ж/Д

Ж/д асоціюється з подорожами, захоплюючими пригодами, знайомством з новими місцями і людьми. Власне тому протягом багатьох століть діти так люблять іграшкові рейки. Зрозуміло, компанія lego не мала можливості не мати на увазі цей факт. В результаті в рамках 2-ух серій – Duplo і City – були створені набори, що користуються особливою незгасаючою популярністю серед різного віку дітей.

Ж/Д Duplo

Рушійна сила поїзда Duplo-паровозик, який працює від трьох батарейок. Він тягне за собою вагончики по звивистому шляху з рейок, скріпити які між собою під силу навіть не досягла 2-річного віку дитині. У комплектації йде додаткові деталі, що відтворюють атмосферу веселого поїздки: станція, квиткова каса, чоловічки-пасажири. Реальності додають звуки рухається поїзда і заправка в бак палива.

Гідність:

 • надійність і міцність системи;
 • економність: батарейки не вимагають частої заміни навіть в умовах активної експлуатації іграшки;
 • безпека: деталі мають великий розмір, в них відсутні гострі кути і вони зроблені з екологічно чистого матеріалу;
 • можливість збільшення протяжності шляху шляхом придбання додаткових рейок.

Ж/Д City

Життя міста неможливе без залізниці. В рамках серії Сіті була створена інша тема, присвячена ЖД складам. Це набори з вантажним і пасажирським поїздами, і також додаткові комплекти гнучких рейок і перехресть досить різноманітних комбінацій.

Потяги є реалістичними копіями справжніх локомотивів. Управляти ними можна за допомогою пульта ДУ (пульт і блок живлення працюють від батарейок). Можливості гри збільшують додаткові деталі: станція, навантажувач, міні-фігурки пасажирів і співробітників залізниці, семафори, каси, привокзальні таксі і т. д.

Наявні у продажу окремі комплекти рейок дають можливість будувати дороги істотної протяжності, що представляють собою незвичайні лабіринти з пересічних шляхів. Сумісність деталей з компонентами інших серій і тим Лего робить джерело фантазії для ігор невичерпним.

Будівництво залізниці розвиває посидючість, фантазію і просторове мислення.

Такі ігри стимулюють допитливість, прагнення дізнатися більше не тільки про ЖД справі, а й про інші містах і країнах.

Ж/Д від Лего – це дуже якісна репліка популярної в усі часи іграшки.

Джерело Магазин іграшок для дітей

Добавить комментарий