27.07.2024
Корисні статті

Будова кабелів

Кабель — це провідник електричного струму, має одну або більше жил залежно від використання. Кожна жила захищена ізоляційним матеріалом, який запобігає стиканню струмопровідних жил між собою, захищає від зламів, перегинів.

Будова кабелів майже однакова, але залежно від використання, параметрів, будова буде відрізнятися. Марки кабелів, будова яких розглядається, взяті з сайту https://cable-ok.com.ua/ua/kabelnaya-produktsiya/

Структура кабелів

Кожен кабель складається з трьох незмінних елементів.

  1. Струмопровідна жила.

  2. Ізоляція струмопровідної жили.

  3. Зовнішня ізоляція кабелю.

Будова кабелів

Струмопровідні жили

Струмопровідні жили для кабелів, дротів, шнурів виконуються винятково з алюмінію або міді. Є випадки, коли алюмінієвий дріт зміцнюють стальним дротом, наприклад, кабель марки СІП. У більшості випадків, стосується кабелів для виконання проводки або з’єднання, наприклад, кабелі марки ШВВГ, ПВС, вони мають мідні струмопровідні жили.

Переваги мідних жил:

  • краща провідність струму;

  • більш гнучкий;

  • краще з’єднується.

Будова кабелів

Але є винятки, де алюмінієвий кабель має переваги. Перша перевага — це легкість. Застосовується властивість при прокладці кабелю повітрям. Друга перевага — його ціна, яка в декілька разів менше, ніж вартість кабелю такої ж довжини, але мідного.

Ізоляція струмопровідної жили

Основним матеріалом для виготовлення кабельної ізоляції є полівінілхлорид. Головною перевагою полівінілхлориду є його властивість протидіяти загорянню. Якщо сталося коротке замикання, то полівінілхлоридна ізоляція буде протидіяти поширенню вогню. Не рекомендовано використовувати на повітрі, особливо на морозі, бо в такому випадку ізоляція може руйнуватись.

Будова кабелів

Ізоляція кабелю

Матеріал зовнішньої ізоляційної оболонки кабелю в більшості випадків такий же, як матеріал для кожної струмопровідної жили, але міцніший. Його головна дія — зберегти внутрішню ізоляцію кабелю від руйнування через механічні зовнішні пошкодження. Полівінілхлоридна ізоляція використовується в більшості випадків, тому що її ціна невелика.

Кабель марки СІП має ізоляцію ПЕТ (поліетилентерефталат), термопластичний матеріал у вигляді синтетичної тканини або плівки, що не пропускає ультрафіолет.

Висновок

Щоб ви не обрали: проводку вдома, з’єднання будівлі з магістраллю або електричних приладів, вам обов’язково буде потрібен кабель. А ось який саме — обирайте за рекомендаціями з цієї статті.

Добавить комментарий