02.05.2024
Корисні статті

Як обтягнути диван своїми руками

Будь-які м’які меблі з часом зношуються, стирається поверхня, просаджуються місця для сидіння, спинки. Саме тому для продовження терміну її служби необхідно відновлення. У цій статті буде розглянуто процес перетяжки дивану своїми руками в домашніх умовах.

Як обтягнути диван своїми руками

А якщо ви бажаєте вибрати та купити дивани по ціні від виробника, які доповнять інтер’єр вашої кімнати, то радимо подивитися асортименти моделей в магазині Kram-UA. Тут ви знайдете як вже готові дивани, так і варіанти під замовлення. В каталозі представлені дивани різного стилю, що підійдуть для будь-якого інтер’єру.

Основними етапами процесу перетяжки дивану є підготовка необхідного інструменту, вибір наповнювача та матеріалу для оббивки, огляд та відновлення внутрішньої частини дивана, пошиття чохлів або купівля готових та сама обтяжка.

Інструменти

Насамперед слід подбати про інструменти, які необхідні на різних етапах обтяжки:

  • Набір викруток та гайкових ключів;
  • Молоток;
  • Ножиці чи ніж;
  • Шуруповерт;
  • Самонарізи;
  • Клей ПВА;
  • Степлер із скобами на 8-10 мм.
Як обтягнути диван своїми руками

Найчастіше цього набору вистачає. Також можуть знадобитися звичайні плоскогубці. У спеціалізованих магазинах можна знайти відповідний набір інструментів для ремонту м’яких меблів.

Наповнювачі та матеріали для обтяжки

Найбільш поширеним наповнювачем, на сьогоднішній день, є пінополіуретан. Також можна використовувати поролон. При виборі слід враховувати такі характеристики, як м’якість, еластичність та щільність. Для сидінь останній показник повинен дорівнювати 30 кг/м3, для підлокітників – 25 кг/м3.

Вибір оббивного матеріалу ширший. В якості нього можуть застосовуватися:

  • Флок та велюр – найбільш економні варіанти;
  • Шеніл, штучна шкіра – середні за ціною;
  • Штучна замша – вище середнього;
  • Гобелен, жаккард – із дорогих;
  • Натуральна шкіра – найдорожчий варіант.

Кожен із вище вказаних матеріалів має свої переваги і недоліки. Також важливим фактором є тип приміщення, де використовується диван. Для дитячих кімнат головним критерієм є екологічність та гіпоалергенність матеріалу, для віталень та спалень стійкість до забруднення.

До загальних вимог належить рівень міцності, довгостроковості, легкість догляду, зовнішня привабливість. Крім основного матеріалу та наповнювача знадобляться витратні матеріали меблева стрічка, тасьма та кант.

Підготовчі роботи

Для обтяжки дивану потрібно його розібрати на наступні складові: спинку, сидіння, підлокітники і царгу (нижня частина). Також слід відокремити замки для фіксації спинки.

Послідовність дій така:

  1. Відкручує болти фіксації підлокітників на підставі.
  2. Забираєте сидіння та від’єднуєте царгу.
  3. Розкладаєте диван і перевертаєте його обличчям до підлоги.
  4. Забираєте спинку і знімаєте замки.
  5. Знімаєте сидіння.
  6. Знімаєте старі скоби та цвяхи.
  7. Акуратно видаляєте стару оббивку та наповнювач, вони ще знадобляться, по них викроюватимуться нова оббивка та наповнювач.

Відновлення внутрішньої частини

Основні роботи розпочинаються з ремонту пружинного блоку каркасу. Несправні частини викручуються плоскогубцями, а на їх місце встановлюються нові. Якщо є можливість, відновлюються старі. Далі слід приступати до пошиття чохлів.

Як обтягнути диван своїми руками

Розмір оббивки та наповнювача можна визначити, обмірявши диван або прикласти стару зняту оббивку. Робиться це накладкою старої на нове полотно. Фіксувати можна голками з наступним обведенням місць обрізу крейдою з огляду на припуски. Потім матеріал розкроюється та зшивається на швейній машинці.

Обтяжка елементів дивана

Оббивка здійснюється окремо. Елементи дивана обтягуються так:

Як обтягнути диван своїми руками
  • Спинка;
  • Сидіння;
  • Підлокітники.

Місця встановлення матеріалів повинні бути ті ж, де кріпилася стара обшивка. Фіксація здійснюється за допомогою степлера. Щоб матеріал рівно лягав, його потрібно постійно підтягувати. Кожна наступна натяжка повинна проводитися лише після того, як була закріплена попередня ділянка, на довгій стороні по напрямку до короткої.

Після закінчення робіт диван збирається у зворотному порядку, згідно зробленим вами при розбиранні міток. Замки закріплюються спочатку на спинці, потім на сидіння та царгу. Тільки після цього додаються бічні елементи. Дерев’яні панелі встановлюються наприкінці. При необхідності їх можна покрити лаком і почекати, коли він підсохне.

При обтяжці шкірою знадобиться підкладка з матеріалу, що клеїться. При пошитті чохла внутрішня сторона фіксується липкою стрічкою. Працювати зі шкірою в цілому набагато складніше, тому в даному випадку рекомендується звернутися до професіоналів.

Добавить комментарий