Точний вибір електричного лічильника, що встановлюється в будинку, істотно береже кошти, які платяться за послуги електрокомпанії. Який лічильник електричної енергії краще поставити в квартирі або будинку, необхідно визначати виходячи зі своїх потреб і вимог організації яка проводить обслуговування. Установка його також повинна бути узгоджена з організацією, що надає електричну енергію. Адже повернути або перепродати опломбований прилад через погане за типом монтажу або вимірюваної енергії не можна. Повернення можна зробити виключно через заводського браку.
Яким параметрам повинен підходити лічильник електричної енергії?
Перед тим як йти в магазин необхідно визначити важливі моменти, відповідно до яких ви будете підібрати прилад обліку. А придбати надійній лічильник електричної енергії можна в каталозі магазина https://elektrovoz.com.ua/schyotchiki-elektroenergii
Ось ключові показники, за якими необхідно підібрати лічильник:
- тип конструкції приладу;
- однотарифні або багатотарифні;
- кількість фаз;
- показники сили струму;
- клас точності приладу;
- варіант монтажу;
- розмір лічильника;
- дата випуску приладу;
- межпроверочный інтервал.
Кожен з даних пунктів по-своєму важливий, а всі разом вони дають найбільш повне уявлення про те, який обліковий прилад вам потрібно.
Лічильники електроенергії поділяють на типи і види за найрізноманітнішими ознаками. Серед них: конструкція, кількість фаз і тарифів.
На що звернути власну увагу під час покупки
Який лічильник електричної енергії краще поставити в своїй квартирі – про це з часом замислюється будь-який господар житла. Перш за все уважно подивіться на характеристики потужності. Ще один вирішальний момент-тип пристрою. Тут вже слід вирішувати самостійно, що більше для вас підійде: механіка або ж Електроніка.
Який лічильник електричної енергії вибрати для приватного будинку
- Для початку краще визначитися з видом електричного лічильника по першому параметру. Для цього необхідно порахувати кількість електропобутових приладів і намалювати електросхему.
- Потрібно визначитися з тим, які функції зобов’язаний мати обліковий прилад електричної енергії. Зверніть вид кріплення, не у всіх виходить підійти, тому найкраще взяти функціональний варіант кріплення.
- Дуже важливо подивитися на те, скільки електричної енергії споживає сам обліковий прилад. Бувають ситуації, коли лічильник споживає більше енергії, ніж прилади для домашнього застосування в будинку.
- Під час покупки подивіться дуже уважно на пломби, а якщо бути точним як давно вони пройшли державну перевірку. Для однофазної моделі період давності перевірки повинен бути менше 2 років, а для трифазної — менше 1 року.
- Не попадайтеся на хитрощі рекламних агентів: автоматичний облік витраченої електричної енергії — фактично марна річ на ділі. Втім Ціна за подібну функцію дуже велика.
Класифікація энергосчетчиков
Пристрої для вимірювальних робіт для зчитування показань електричної енергії розрізняють за такими ознаками:
- робочий принцип (індукційний, електронний);
- кількість фаз (однофазні, трифазні);
- спосіб тарифікації (одно -, 2-ух -, багатотарифний);
- клас точності (похибка в % – 0.2-0.5, 1-2, 2.5);
- вид вимірювання енергії (реактивна, активна, Універсал).