Здається, нічого важкого — поличний стелаж, стійки, полиці, елементи з’єднання. Тоді чого ж іноді так важко вибрати постачальника стелажів стельового типу? У цій статті хочу дати кілька порад, які допоможуть вам із вибором поличного стелажа або системи стелажів.
Починаємо з навантажень на полицю і саму секцію стелажа. Під час вибору поличного стелажа ми орієнтуємося на сферу його використання і власні вимоги. Із картинки на моніторі не завжди зрозуміло, чому ціни на однакові на вигляд стелажі різняться. Тому є такий критерій, як несуча здатність полиці та секції стелажа. Здебільшого компанії, які спеціалізуються на постачанні стелажного обладнання, завжди вказують навантаження на полицю, навантаження на секцію стелажа і товщину застосовуваного металу. Товщина металу вважається визначальним показником характеристик стелажів стельового типу, детальніше дивіться в магазині fortisstroy.com.ua.
Скажімо, стелаж із застосовуваною товщиною металу полиці 0,65 мм не може тримати розподілене навантаження 250 кг. Щоб це зробити знадобиться низка супутніх елементів. Якщо такі елементи не входять у специфікацію, виходячи з цього, навантаження на полицю такого стелажа не перевищує 80 кг, а то й зовсім 45 кг, і мови про 250 кг навіть не може бути. Водночас стійки стелажа можна робити з більш тонкого металу, але така стійка повинна мати складний профіль. Інакше кажучи, під час вибору стелажа уважно подивіться на допустимі навантаження на полиці та секції стелажів стельового типу.
Не потрібно забувати звернути власну увагу на застосовувані товщини металу і специфікацію. Якщо ви проводите тендер на закупівлю стелажів стельового типу, не варто порівнювати стелажі з навантаженням у 45 кг на полицю і стелажі з навантаженнями до 250 кг на полицю. Завжди необхідно порівнювати вартість схожих стелажних систем. Крім того, не має сенсу купувати стелажі з навантаженнями до 150 кг на полицю, якщо за фактом вам потрібні стелажі з навантаженням на полицю до 80 кг. Усе завдяки тому, що немає сенсу більше платити 25-30% за те, що застосовуватися не буде. Але й надто вже економити також не варто. Якщо у вас фактичні навантаження становлять 120 кг на полицю, то купувати стелажі з навантаженнями до 100 кг на полицю собі дорожче обійдеться. Сподіваюся, з навантаженнями розібралися?
Покриття елементів стелажних систем і стелажів теж позначається на ціні. Підбираючи порошкове або оцинковане покриття, ви, безумовно, купуєте стелажі із захистом від іржі. Якщо ви будете застосовувати стелажі поличні на роботі або вдома на балконі, краще купувати стелажі з покриттям на основі полімерів. Вони красивіші і не мають загострених крайок. Цинкові стелажі набагато доступніші за ціною, але менш цікаві на вигляд.
Цинкові стелажі поличні застосовують здебільшого в промислових цілях або в місцях, де зовнішній вигляд стелажа не є визначальним параметром. Стелажі поличкові з оцинкованої сталі чудово підходять для приміщень складського типу, підсобок магазинів, інших місць зберігання непродовольчих товарів. Іноді їх застосовують для зберігання архівної документації. З покриттям теж розібралися: покриття на полімерній основі — щоб і очам було приємно, а оцинковане покриття — для економії коштів і промислових цілей.
Власне, це і є основні два показники, які впливають на вартість стелажів стельового типу. Інші моменти менш впливають на ціну, і про них можна говорити довго й багато (наприклад, крок переставляння полиць, кількість перфорації, можливість встановлення додаткових опцій тощо). Можна також додати такий продукт, як стелажна система. Це коли під час використання 10 рам отримуємо 9 секцій. Але гадаю, що під час вибору стелажної поличкової системи порівнювати ви будете власне системи, а не окремі секції стелажів стельового типу, що стоять окремо.
Інакше кажучи, підбираючи стелажі поличні, постарайтеся порівнювати максимально конструкції такого типу. Не потрібно купувати стелажі поличні із заниженими або завищеними навантаженнями. Покриття стелажних систем і додаткові деталі впливають на ціну. Найголовніше — підбирати максимально відповідні вам параметри.