27.07.2024
Корисні статті

Як вивести плями з килима: поради фахівців

На улюбленому килимі в будь-який момент можуть з’явитись плями. Але це не привід панікувати й викидати його на смітник. Знаючи деякі хитрощі, ви без особливих зусиль очистите покриття в домашніх умовах, і воно ще не один рік додаватиме вашій будівлі затишку.

Що врахувати під час вибору засобу та способу очищення

Кожен вид покриття має свої особливості. Тому засіб і спосіб чищення підбираються в індивідуальному порядку, щоб не пошкодити виріб. Увага при цьому звертається на:

  • колір килиму;
  • матеріал, з якого виготовлений виріб;
  • довжину ворсу;
  • склад миючого засобу.

Синтетичні волокна переважно стійкі до знебарвлення й деформації. Тому ви легко приберете з такого килиму плями й не зіпсуєте його. Але це стосується тільки свіжих плям, і засіб обов’язково повинен бути спіненим.

Бавовняні, шовкові, вовняні вироби здатні зіпсуватись через використання хімічних речовин. Для їх очищення не варто використовувати щітки, а також оцет, соду. Але в такому випадку підійдуть порошки.

Щоб на ковроліні не утворилась цвіль, його не можна заливати рідиною. Для таких покриттів використовують порошки, сіль та інші сухі сипучі речовини. Світлі килими не слід очищати засобами, до складу яких входять барвники. Темні не можна чистити лимонним соком, вологою содою та іншими окислювачами.

Основні види чищення килимів

Килимові покриття можна чистити:

  • вручну;
  • механічним способом;
  • за допомогою хімічних засобів.

Вивести прості свіжі плями легко руками. Для проведення механічної чистки потрібні побутові прилади. Для цього можна придбати пилососи у Хмельницькому, призначені для вологого прибирання. До хімічного варіанту вдаються за потреби повного очищення засобу. За такого очищення виводяться навіть складні плями, не залишається розводів і запахів.

Домашні засоби для видалення плям

Щоб видалити складні плями, в деяких випадках можна скористатись народними засобами.

Сліди від жиру

Такі плями легко видаляються з використанням засобів для миття посуду. Змішайте невелику кількість гелю з водою, нанесіть розчин на забруднення й зачекайте 20-30 хвилин. Або залиште на той самий період на плямі соду, після чого приберіть її вологою ганчіркою.

Плями від вина

Щойно розлите червоне вино можна промокнути полотняними або паперовими серветками. Далі на пляму сиплеться сіль для вбирання залишків рідини. В кінці сіль збирається за допомогою мокрої ганчірки. Щоб пляма не збільшувалась, робити це потрібно круговими рухами до центру.

Для виведення винних плям також використовують біле вино й розчин лимонної кислоти навпіл з водою.

Плями від кави, чаю

Прибирання слід здійснити за допомогою щітки й мильного розчину. За застарілих забруднень можна використати розчин 1 ст. ложки гліцерину на літр води. Його наносять звечора, а вранці залишки видаляють за допомогою пилососу, який можна купити на сайті магазину Allo, та вологої ганчірки.

Вуличний бруд

Його краще видаляти після підсихання. Для цього достатньо пройтись по плямі ручною щіткою з густою щетиною або пилососом. Сліди, що залишились, обробляються мильним розчином.

Добавить комментарий