Фотоелектричні батареї мають дуже багато позитивних якостей. Це екологічно чиста енергія з незалежного відновлюваного джерела – Сонце. Ці пристосування можуть працювати автономно і виручити в місцях куди складно дістатися, де існують проблеми з енергопостачаннями. Зрештою, фотоелектричні батареї просто економні, адже дороге обладнання протягом якогось часу відшкодовується віддачею і можливістю отримувати недорогу електричну енергію. Але щоб здійснити ці всі переваги в дійсності, потрібно правильно підібрати фотоелектричні батареї для будинку чи іншого об’єкта. Адже не володіючи хорошими знаннями, як вибрати фотоелектричні панелі, можна вибрати абсолютно не Оптимальний у вашому випадку варіант або отримати з геліопанелі дуже маленький обсяг електричної енергії. Тому особливо важливо не полінуватися і детально вивчити питання – Як підібрати фотоелектричні панелі, з’ясувати всі тонкощі, на які необхідно звернути увагу, а придбати можна на Https://prel.prom.ua/g9495911-sonyachni-kolektori.
- Потужність
- Розмір панелі
- Тип фотоелектричної батареї
- ККД
- Ціна
Показники вибору фотоелектричних панелей
для того щоб зрозуміти, як правильно підібрати фотоелектричні батареї для будинку, дачі чи іншого об’єкта, вам необхідно правильно сказати завдання, яке збираєтеся вирішити за допомогою даної установки. Важливо, щоб з власної енерговіддачі фотоелектрична панель покривала потреби об’єкта у виробленні електричної енергії. Задайте собі питання, у вашому випадку необхідна велика електростанція працює від сонця або досить портативних фотоелектричних панелей і як їх вибрати? Слід передбачити також тип і розташування об’єкта, для якого будете застосовувати фотоелектричні батареї.
Купуючи геліопанель, підрахуйте заздалегідь номінальну потужність всіх електричних приладів, які передбачається живити від цього енергетичного джерела, потрібно визначитися з місцем установки самої панелі і її допустимими габаритними розмірами.
При підборі фотоелектричних батарей беріть до уваги такі параметри.
Потужність. Це один з найбільш ключових показників ефективності роботи фотоелектричної панелі, що діє на вибір того чи іншого пристрою. При цьому важливо дивитися на цей параметр, як дозволена помилка номінальної потужності. Ця величина показує, наскільки реальне значення потужності може ухилятися від перерахованих значень в паспорті технічного засобу пристрою, що впливає на кінцеву продуктивність панелі.
Розміри панелі. Багато в чому залежать від того, який об’єкт потрібно забезпечити електрикою. Як підібрати фотоелектричні батареї для дачної ділянки – це одне питання, повністю інше питання, Як вибрати фотоелектричні батареї для будинку, а якщо йдеться про промисловому або сільськогосподарському об’єкті – це взагалі окреме завдання, вирішувати яке потрібно з експертами. У всякому разі, розміри фотоелектричної панелі прямо пов’язані з потужністю пристрою – чим вище потужність, тим більше розміри фотоелектричної панелі. Наприклад, панель потужністю 300 Вт має набагато значні габарити, ніж панель на 100 Вт – це необхідно обов’язково враховувати. Тому при підборі панелі конкретної потужності важливо заздалегідь розуміти розміри місця, де вона буде монтуватися – щоб його було досить або була можливість його збільшити при необхідності.
Тип фотоелектричної батареї. Теж пов’язаний зі специфіками роботи панелі і впливає на її розміри і габарити. Є кілька типів панелей: полікристалічні, монокристалічні, тонкоплівкові. Що вибрати – залежить від того, де і як Ви запланували застосовувати фотоелектричну батарею. Наприклад, підбирати для приватного будови необхідно один тип фотоелектричних панелей, для підприємств або об’єктів громадського застосування – інший.
ККД (ККД) або ефективність роботи ФЕП (фотоелементів). Показує, яка кількість в загальному надійшла енергії сонця на площину панелі потім перетворюється в змінний струм. ККД частково залежить від типу панелі, хоча між моно — і полікристалічними панелями різниця в ККД маленька. Важливе значення даний показник буде мати тоді, коли площа для установки панелі обмежена. В даному випадку, підібравши фотоелектричні панелі з більш великим коефіцієнтом корисної дії, можна зробити менше площа їх установки.
Ціна. Найбільш дешевими і доступними за ціною вважаються тонкоплівкові моделі панелей. Але за продуктивністю вони значно поступаються іншим видам панелей і при набагато більшій території генерують меншу кількість енергії. Найефективнішими і найбільш компактними за розмірами визнані монокристалічні фотоелектричні батареї, однак вони є і дуже дорогими. Їх безумовно рекомендують підбирати в разі, коли бюджет не обмежений. Полікристалічні панелі на даний час вважаються найбільш прекрасним вибором по комбінуванню ціни, параметрів і результативності. Вони краще працюють в погану погоду, їм властива хороша продуктивність, гармонійна комбінація ефективності та економності.
На що ще звернути власну увагу при підборі фотоелектричних батарей
Крім головних характеристик, є ще великий ряд характерностей, які необхідно брати до уваги при підборі фотоелектричних батарей як для будинку або дачі, так само і для будь-якого іншого споруди.
Як виявити підробні сонячні батареї
Наприклад, продуктивність фотоелектричної батареї складається з подібних складових, як ККД і кліматичні експлуатаційні умови. Тому перед тим як придбати і підібрати фотоелектричні панелі, необхідно брати до уваги швидкість вітру, температуру повітря, потужність потоку світла, розташування, похилі кути. На ефективність впливають також бездоганність вибору навантаження на фотоелектричні панелі, наявність або відсутність покриття антивідблиску. Бажано заздалегідь визначити щоденне споживання енергії, що генерується, загальну потужність фотоелектричних батарей, потрібних для того або іншого об’єкта, потрібну ємність акумулятора і кількість панелей. Щоб ефективність геліоконструкції була повноцінною, і всі фотоелектричні панелі працювали справно не залежно від пори року і при будь-якій погоді, необхідно правильно підійти до вибору деталей, завдяки яким виконується монтаж і підключення модулів.
Не варто бігти за дешевизною, адже підсумкова ціна залежить від виробника, якості збірки, потужності, гарантії та інших моментів. Наприклад, найдешевший спосіб – тонкоплівкові фотоелектричні батареї – вимагають зайвих витрат на провід, опорні конструкції та інші комплектуючі.
Підбираючи фотоелектричні батареї, потрібно обов’язково вивчити різних виробників, ознайомитися з усіма сертифікатами, також з сертифікатом тестування пристроїв.
Одне з дуже важливих правил для правильного вибору фотоелектричної панелі – консультація з професіоналами. Якщо навіть Ви особисто все детально вивчили і заздалегідь сформувалися з вибором, думка фахівця зайвим не буде.
При підборі фотоелектричних батарей і супутнього обладнання діє правило – купувати сонячні пристрої у тих, хто може не тільки продати, але і встановити фотоелектричні панелі, причому знає питання до дрібниці, займається цим не один десяток років і має позитивну репутацію на профільному ринку. Іншими словами може чітко спроектувати електростанцію працюючу від сонця, вирахувати електричну систему і гарантувати якість. Майте на увазі це, і навіть будучи впевнені у власному виборі, все ж перевіряйте тонкощі з експертами. Адже вибір і установка фотоелектричних батарей – справа дорога, розрахована на багато років. Значить, все повинно бути якісно, якісно і професійно.