Орендувати квартиру, заїхати в неї і жити щасливо, здається, що тут складного? Але ринок нерухомого майна заповнений недобросовісними людьми, конкретніше кажучи, шахраями, і щорічно схеми обману довірливих громадян стають все хитромудрішими.
На що ж необхідно звернути увагу при зніманні житла, щоб не опинитися жертвою аферистів? У статті детально описані відповіді на ці питання.
Всі тонкощі таких угод
Є поняття оренди та найму житла. Якщо приміщення для житла здається приватній особі, то оформляється договір найму. Якщо ж особа юридична або приміщення Здається нежитлове, тоді оформляється договір оренди. Важливо не плутати дані поняття і правильно відображати їх в договорі, інакше документ можуть порахувати недійсним. Тому якщо вас цікавить оренда квартир львів від власника, подивіться на сайті demarapart.com.ua.
Учасниками угоди з житловою нерухомістю будуть:
- наймодавець-володар приміщення;
- роботодавець-громадянин, який знімає житло.
Як зняти житло через агентство, щоб не обдурили?
Перед тим як приступати до пошуків житла, необхідно чітко визначитися: шукати житло своїми руками або вдатися до допомоги агентства з продажу нерухомості. Підбирати агентство необхідно ретельно, бажано, спираючись на відгуках знайомих і друзів, так як серед агентів нерухомості теж чимало шахраїв.
Способи обману ріелторами дуже різні:
Виставляють помилкові оголошення, в яких красуються фотографії розкішної квартири за заниженою ціною. При дзвінку по такому оголошенню виявляється, що квартиру тільки що зняли і пропонується варіант дорожче або гірше за станом.
Надають фальсифіковані документи власників.
Шахраї, що працюють в парі з ріелторами, стягують оплату за лічені місяці вперед, а потім продають квартиру і не повідомляють про це квартиронаймачеві.
Показують квартиру вночі, коли серйозні недоліки важко розглянути.
Перед тим як приступити до роботи з агентством оформляється договір, де вказуються обов’язки співробітника по вибору житла, проведення угоди, підписання контракту.
При зверненні в агентство насамперед варто обговорити:
- сума;
- район;
- інфраструктурна доступність;
- термін найму;
- кількість кімнат;
- наявність меблів.
Робота ріелтора повинна тривати до того часу, поки він не знайде варіант який більше підходить.
Обов’язки чесного ріелтора полягають в наступному:
- відшукати квартиру, взявши до уваги всі вимоги Клієнта;
- дізнатися з господарем житла час для перегляду;
- супроводжувати клієнта на перегляди підібраних квартир;
- вести всі переговори при підписанні договору найму;
- виконувати перевірку документів господаря на власність житла;
- укласти договір майнового найму і скласти акт прийому-передачі, який містить опис майна квартири.
Спеціаліст найвищого рівня завжди повинен бути на боці власного клієнта. Якщо агент з продажу нерухомості регулярно поспішає, не показує всю квартиру, наполегливо рекламує певну нерухомість, перекладає частину власної роботи на клієнта, натякає на необхідність додаткових, необгрунтованих витрат – то співпрацювати з подібним агентом краще не варто.
Пропонуємо подивитися відео про різні види шахрайства при оренді квартир і методи боротьби з ними:
Як уберегти себе при зніманні у господаря?
Більшість людей, які вперше самі збираються знімати житло без посередників, побоюються обману, і це правильно, так як є безліч «небезпек». Що необхідно брати до уваги при самостійному пошуку квартири, щоб їх обійти?
Перевірити документи господаря і свідоцтво на право на майно. Дані в даних документах повинні збігатися. Ще необхідно звертати свою увагу на кількість власників, якщо їх кілька, то вимагати письмову згоду від всіх господарів на здачу квартири.
Попросити договір, що підтверджує право на майно, наприклад, договір купівлі-продажу.
Якщо господар діє через представника, потрібна офіційно завірена довіреність.
Поцікавитися, чи є інші претенденти на квартиру, чи не може вийти так, що через пару місяців квартиру взагалі побажають продавати.
Дізнатися, як відбудеться оплата і яку частину оплати за послуги ЖКГ на себе візьме наймодавець.
Можна дізнатися, ким були попередні квартиранти і з якої причини перестали проживати, а ще задати пару-трійку звичайних питань (про сферу послуг, сусідів).
Обов’язково необхідно скласти орендний договір квартири, щоб уберегти себе від передчасного виселення, необгрунтованого збільшення плати, частих відвідувань власника без попередження та інших небажаних сюрпризів.
Власний огляд приміщення
Не рекомендується брати перший-ліпший варіант, бажано подивитися кілька, а потім вже вирішити, що конкретно підходить. Коли хороше житло знайдено, необхідно його уважно переглянути.
Планування, чи буде вона зручна. Якщо буде власна меблі, то подумати, де вона буде стояти.
Добре вивчити ванну кімнату і туалет. Стан сантехніки в орендованій квартирі важливо, тим більше якщо нижче ще кілька поверхів.
У будинках старої споруди обов’язково перевірити стан електричної проводки.
Звернути власну увагу на вікна, від їх стану залежить, чи буде в квартирі тепло.
Вбудована кухня або гарнітур, Техніка для дому – все необхідно добре перевірити перед зніманням. Якщо щось знаходиться в поламаному стані, то можна попросити господаря вивезти ці речі.
Дізнатися, де є лічильники електропобутових приладів і води.
Запитати про наявність інтернету.
Оцінити звукоізоляцію.
Також слід подивитися розташування стоянок для автомобіля, зупинок, найближчих магазинів.
Якщо після огляду нічого не бентежить, то переходите до складання договору.
Оформлення договору та акта передачі
Орендний договір житла-документ, який дасть можливість уникнути зайвих конфліктних ситуацій. Його можна скласти самостійно, прописавши деякі пункти, в тому числі стосуються прав орендаря:
- Найменування сторін договору. ПІБ та реквізити паспорта наймодавця (або його представника) і наймача.
- Предмет договору-це житлова площа. Слід вказати повну адресу, площа, кількість кімнат.
- Період дії договору і порядок оплати. Позначаються терміни внесення оплати, а ще фінансові санкції, в разі затримки платежу.
- Обов’язки і права сторін.
- Відповідальність сторін згідно з договором, наприклад, у разі шкоди, завданої майну.
- Зміна та розірвання договору.
- Прикінцеві положення та підписи із зазначенням контактів сторін.
Проведення оплати за оренду
Порядок платежів за квартиру обов’язково повинен бути вказаний в договорі. В ціну найму зазвичай входять платежі по комунальних послугах і плата за використання житлом. Є два найпопулярніших способи вносити оплату: готівкою і на рахунок в банку. При перерахуванні на рахунок залишається документ, яким можна довести оплату в разі спірних ситуацій. Передача грошей особисто в руки повинна супроводжуватися видачею розписки.
Тільки не варто передавати гроші» просто так», без документального доказу, а ще рідним власника, знайомим і друзям.