28.05.2024
Новини України

Директора Запорізької АЕС затримали росіяни

Підпис до зображення: Російська Федерація не прокоментувала повідомлення про затримання Ігоря Мурашова. Російські війська затримали директора Запорізької АЕС України, повідомляє національний ядерний регулятор України «Енергоатом». У повідомленні йдеться, що Ігоря Мурашова затримали, коли його машина прямувала з об’єкту в довколишнє місто Енергодар у п’ятницю близько 16:00 за місцевим часом (13:00 GMT).

Потім йому зав’язали очі і, як вважають, відвезли до в’язниці в Енергодарі, повідомив BBC президент «Енергоатому».

Російська Федерація не дала коментарів.

Москва захопила дуже велику в країнах Європи атомну станцію в березні, зберігши український штат співробітників.

І Україна, і Російська Федерація звинувачують одна одну в неодноразових обстрілах станції, на тлі глобальних побоювань, що це здатне призвести до великого радіаційного інциденту в країнах Європи.

Директора Запорізької АЕС затримали росіяни

У заяві, опублікованій на шостий день тижня, президент «Енергоатому» Петро Котін сказав, що пан Мурашов «несе головну і виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку» атомної станції.

Він сказав, що п’ятничне затримання «ставить під небезпеку експлуатаційну безпеку найбільшої в Україні та Європі АЕС».

Також, він сказав BBC, що затримання трапилося в той фактор, коли президент Росії Володимир Володимирович Путін оголосив про анексію чотирьох українських областей, включно із Запоріжжям.

Пан Контін сказав, що представники російської атомної держкомпанії «Росатом» відвідали станцію «тільки два дні тому». Вони сказали, що електростанція буде передана з-під контролю України під контроль Росатома відповідно до анексії регіону.

Пан Контін сказав, що, згідно з його точкою зору, викрадення пана Мушарова було спробою змусити його погодитися з передачею електростанції з України в Росію.

«Вони прагнуть змусити його погодитися на передачу [Запорізької атомної електростанції] з України в Росатом. Але я впевнений, що він проти цього. Неодноразово до цього він відмовлявся приймати русскій мір і так далі», — сказав пан Контін.

Президент АЕС звернувся до Міжнародного агентства з атомної енергії з вимогою негайно звільнити керівника станції, звинувативши Росію в «ядерному тероризмі».

Шестиреакторна Запорізька атомна станція розташована недалеко від Енергодара, в окупованій частині південної Запорізької області України.

Україна каже, що російські війська застосовують станцію як військову базу, а співробітників практично тримають під прицілом.

Москва заперечує ці твердження.

У п’ятницю президент Росії Володимир Володимирович Путін оголосив про анексію Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей — крок, широко засуджений Україною і Заходом.

Москва не контролює повністю жоден із цих чотирьох регіонів на сході та півдні України.

Директора Запорізької АЕС затримали росіяни

⚡⚡ Глава МАГАТЕ дав брифінг про Запорізьку АЕС

Добавить комментарий