15.07.2024
Новини України

російські війська виведені з українського міста Лиман 

Російські військові підтвердили виведення власних військ зі стратегічно важливого міста Лиман у Донецьку. Це місто розташоване в районах, які Володимир Володимирович Путін в односторонньому порядку оголосив анексованою російською територією.

Російські військові підтвердили виведення військ із Лиману

На шостий день тижня Російська Федерація заявила, що вивела власні війська з українського міста Лиман, прифронтового вузла в Донецькій області, про оточення якого повідомили київські війська.

Що Москва заявила про виведення військ?

«У зв’язку зі створенням загрози оточення союзні війська були виведені з житлового пункту Красний Лиман на більш вигідні рубежі», — заявило Міноборони росії, застосовуючи російську міську назву.

Міністерство каже, що російські війська завдали істотної шкоди українським військам до того, як вони були виведені в меншості. Однак жодних доказів цьому не надали.

російські війська виведені з українського міста Лиман 

Лиман слугував великим логістичним і транспортним вузлом для російських окупаційних сил.

Україна заявляє про контроль над Лиманом

Раніше на шостий день тижня українська влада повідомила, що Лиман спочатку був оточений, а потім повернувся в руки жителів України.

російські війська виведені з українського міста Лиман 

ВПС України заявили, що вони увійшли в місто, щойно глава адміністрації українського президента опублікував фотографії українського прапора, піднятого на околиці.

Раніше на шостий день тижня український губернатор сусідньої Луганської області Сергій Гайдай заявив, що практично 5000 російських військових у Лимані були оточені без можливості відходу, і цю заяву не вийшло перевірити.

Гайдай заявив, що після Лиману його Луганська область буде наступною під військовим прицілом Києва.

У п’ятницю Путін оголосив кілька українських регіонів російськими після так званих референдумів про незалежність.

Крім Донецька, він заявив, що Луганськ, Херсон і Запоріжжя тепер є «чотирма новими регіонами» Росії.

Цього тижня Путін посилив власні погрози використання ядерної сили під час промови, в якій оголосив про незаконну анексію чотирьох українських регіонів.

Застосовуючи найагресивнішу, найантизахіднішу риторику на даний час, він представив недавні територіальні завоювання України як частину спланованої США спроби усунути Росію.

Минулого місяця київські війська відвоювали великі території, витіснивши російські сили з Харківської області, що дало можливість їм просунутися на схід через річку Оскіл у напрямку Лиману та інших стратегічних пунктів.

Що означає цей відхід для просування України проти Росії?

Прихильник Путіна закликає до ядерної відповіді

У відповідь на виведення російських військ з Лиману Рамзан Кадиров, лідер Чечні, який називає себе соратником Путіна, посилив риторику, закликавши розглянути можливість використання атомної зброї.

російські війська виведені з українського міста Лиман 

«На мою особисту думку, потрібно вжити більш кардинальних заходів, аж до оголошення воєнного стану в прикордонних районах і використання атомної зброї невеликої потужності», — написав Кадиров у Telegram.

Джерело

ЗСУ оточили та знищують окупантів у Лимані

Добавить комментарий