Українські солдати біля входу в Лиман. Вони вивішують український прапор
Рамзан Кадиров, глава Чечні, і Євген Пригожин, бізнес-магнат, який очолює групу «Вагнер», публічно піддали критиці російських воєначальників після того, як громадяни України увійшли в місто Лиман на сході України. Кадиров написав, що «некомпетентний» генерал, який керував там російськими солдатами, тепер має бути «відправлений на фронт, щоб змити сором кров’ю».
На шостий день тижня прессекретар Східної військової групи України Сергій Череватий заявив, що армія України прийшла в Лиман, зайнятий російськими військами, і що там тривають бої. Він також повідомив, що вітчизняне угруповання під Лайманом було оточене. Міноборони України, з іншого боку, написало, що «практично всі російські солдати, дислоковані в Лимані, були успішно переведені або в мішки для трупів, або в український полон».
Міноборони Росії, зі свого боку, повідомило, що «у зв’язку з загрозою оточення, що виникла», його війська були відведені на «більш вигідні» позиції.
Лиман — місто в Донецькій області, розташоване на кордоні з Луганською областю, на схід від річки Донець.
«Два впливових прихильника» Путіна засуджують військових
«Нью-Йорк Таймс» пише, що «два впливових прихильника» президента Володимира Володимировича Путіна ополчилися проти російських військових лідерів на шостий день тижня після того, як вони наказали вивести війська з «ключового міста» на сході України, а конкретно з Лаймана. На думку газети, подібна реакція вважається «яскравою ознакою незгоди в російській еліті, до того ж у той час, коли Кремль намагається створити образ сили і єдності».
Ці два «впливові прихильники» — Рамзан Кадиров, лідер Чечні, і Євген Пригожин, бізнес-магнат, якого іноді називають «кухарем Путіна» і який очолює «Вагнер Груп», пов’язану з Кремлем приватну військову компанію.
Кадиров написав у Telegram про «некомпетентного» генерала з під Лаймана, якого тепер слід «відправити на фронт, щоб змити сором кров’ю».
«Я не знаю, про що Міноборони Росії доповідає Главнокому. Але, на мою особисту думку, слід вжити більш кардинальних заходів, аж до оголошення воєнного стану в прикордонних районах і використання атомної зброї невеликої дальності».
Євген Пригожин пізніше виступив із заявою, в якій повідомив, що він згоден з Кадировим. Він закликав відправити російських воєначальників, відповідальних за виведення військ із Лиману, «без взуття з автоматами прямо на фронт».
«лють» після втрати Росією міста Лиман
«Нью-Йорк Таймс» нагадує, що «військове керівництво Кремля, включно з військовим міністром Сергієм Шойгу, близьким соратником Путіна, останніми місяцями зазнає дедалі більш нищівної критики з боку деяких провідних російських блогерів, які вважають їх корумпованими бюрократами, які зазнали невдачі в якості військових стратегів». Ця критика, додає він, ще більше посилилася після відступу Росії на північному сході України минулого місяця.
«Але лють на шостий день тижня після втрати Росією міста Лайман, ключового залізничного вузла, була оригінальною, (…) у тому сенсі, що вона виходила не тільки від коментаторів у соцмережах, а й від високопоставлених союзників Путіна». — зазначає «NYT».