09.05.2024
Новини України

росія звинувачується у «викраденні» голови атомної станції

Експерт із ядерних питань звинувачує Росію в «крадіжці» Запорізької електростанції

Ось ще новини про війну в Україні в суботу, 1 жовтня:

Зеленський пообіцяв «підняти більше прапорів» над територіями, контрольованими Росією

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв у суботу відвоювати більше територій у східному Донбасі, які перебувають під контролем Росії.

Зеленський виступив із вечірнім зверненням після того, як українські сили заявили про взяття під контроль міста Лиман в анексованому Росією Донецькому регіоні.

«Протягом цього тижня на Донбасі було піднято більше українських прапорів. Через тиждень їх буде ще більше», — сказав президент.

Його виступ послідував незабаром за відео, опублікованим Міністерством оборони України з міста Лиман, яке було ідентифіковано як центр міста. На відео видно, як українські війська зривають російські прапори з вершини будівлі і замінюють їх українським синьо-жовтим прапором.

Міністерство оборони Росії визнало, що його війська, які переважають за чисельністю, справді були відведені з Лиману, заявивши, що відведені війська були розгорнуті на більш вигідних позиціях.

Відвоювання Лиману відбулося всього через день після того, як Росія анексувала чотири області України, включно з ключовим містом.

Міністр оборони Німеччини Ламбрехт здійснює перший візит в Україну

Міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт у суботу здійснила свою першу поїздку в Україну з моменту початку конфлікту.

Під час візиту Ламбрехт оглянула броньовані зенітні танки Gepard («Гепард»), надані Німеччиною.

 

росія звинувачується у "викраденні" голови атомної станції

 

Крістін Ламбрехт та її колега Олексій Резніков оглянули німецьку зброю, надану Україні під час візиту

Виступаючи в зерновому порту в Одесі, Ламбрехт сказала, що це обладнання допомагає захищати «критично важливу сферу послуг» і відображати російські авіаудари.

Під час переговорів із власним українським колегою Олексієм Резніковим Ламбрехт також заявила, що обіцяна система ППО, машини середньої дальності IRIS-T із наземним запуском, буде доставлена протягом кількох діб.

Візит Ламбрехт до її прибуття проходив у тиші. У певний момент сирена повітряного нальоту в Одесі змусила її сховатися в бункері. Намічений візит ближче до фронту, до Миколаєва, знадобилося анулювати через ризик російської артилерії та обстрілу ракетами.

На початку війни постачання зброї та візити високопоставлених німецьких політиків в Україну стали болючою темою двосторонніх відносин між Берліном і Києвом. Україна і деякі її союзники думали, що Німеччина дуже і дуже повільно відмовляється від своїх повоєнних конвенцій щодо ввезення зброї в зони активних бойових дій і відправлення допомоги.

Перший візит німецького уряду був відкладений на тиждень-два після того, як Україна заявила президенту Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмаєру, що його не хочуть бачити в Києві — що спочатку стало причиною того, що міністри уряду заявили, що вони теж не зможуть поїхати, якщо їхньому президенту не раді будуть.

Тисячі російських солдатів оточені в Лимані, заявляє Київ

Українські сили на шостий день тижня оточили близько 5000 російських військових у східному місті Лиман, частині України, незаконно анексованій Москвою в п’ятницю.

«Вітчизняне угруповання в районі Лиману оточене», — заявив по телебаченню представник українських військових, додавши, що операція з відновлення контролю над регіоном ще не завершена.

Кілька годин по тому російські ЗМІ, посилаючись на Міноборони, повідомили, що російські війська були виведені з Лиману «у зв’язку зі створенням загрози оточення».

Цей район служив логістичним і транспортним вузлом для російських військових операцій на півночі Донецької області. Якщо українські війська отримають повний контроль над Лиманом, це дасть змогу їм почати подальше просування в Луганську область, яку Російська Федерація окупувала з липня і також претендує на частину її території.

Глава Української держави Володимир Зеленський багато разів клявся звільнити всю територію України, окуповану російськими військами.

Туреччина відкидає нові «анексії» Москви в Україні

Проголошена Москвою анексія чотирьох регіонів України вважається «грубим порушенням» міжнародного права, і Анкара відкидає це рішення, заявило МЗС Туреччини.

Міністерство заявило, що не визнає анексію Росією Криму 2014 року і не визнає анексію Донецька, Луганська, Херсона і Запоріжжя, про яку було оголошено в п’ятницю.

«Ми знову заявляємо про власну підтримку врегулювання цієї війни, тяжкість якої продовжує зростати, на основі справедливого миру, який буде досягнутий шляхом переговорів», — додала вона.

Член НАТО Туреччина досі займала дещо двозначну позицію щодо вторгнення Росії в Україну, виступаючи проти західних санкцій, запроваджених проти Москви, та водночас засуджуючи воєнні дії і відправляючи в Україну озброєні безпілотники. Вона підтримує тісні зв’язки як з Москвою, так і з Києвом у рамках дипломатичного балансування.
Російська Федерація «вбиває цивільних, які, як вона тепер стверджує, вважаються її своїми громадянами»: Міноборони Англії
Російські сили «напевно» стоять за ракетною атакою на автоколону під Запоріжжям у п’ятницю, завдяки якій, як повідомляють, загинули 25 цивільних, які тепер є громадянами РФ, згідно із заявою самої Москви, заявило Міноборони Англії в щоденному оновленні розвідданих.

Президент Росії Володимир Володимирович Путін «підписав угоди про анексію Запоріжжя та інших частин окупованої України» того самого дня, що й напад, ідеться в оновленій інформації.

Він стверджує, що можливе застосування російської ракети ППО дальнього радіусу дії для наземної атаки є показником того, що московські війська, найімовірніше, відчувають брак боєприпасів, наприклад, високоточних ракет дальнього радіусу дії.

«Російська Федерація витрачає стратегічно цінні військові засоби в бажанні досягти тактичної переваги і при цьому вбиває цивільних, яких вона тепер вважає власними громадянами», — йдеться в оновленні.

Джерело

Радбез ООН через обстріли Запорізької АЕС

Добавить комментарий