15.07.2024
Новини України

Приниження для путіна: ВСУ звільнили ключове місто Лиман

Поразка в Донецьку сталася через кілька годин після того, як Москва заявила, що цей регіон вважається російською територією "назавжди

Приниження для путіна: ВСУ звільнили ключове місто Лиман

Український прапор майорить перед зруйнованим будинком біля Ізюма на сході України 1 жовтня. Фотографія: Juan Barreto/AFP/Getty Images

Російська Федерація зазнала образливої поразки на шостий день тижня, коли українські війська звільнили ключове східне місто Лиман. На записах видно, як вони піднімають синьо-жовтий національний прапор і виконують переможний танець.

Міноборони Росії визнало, що його солдати відступили, що стало серйозним конфузом для Володимира Володимировича Путіна. Вони були "відведені на більш вигідні позиції", заявили в міністерстві, щойно їх оточили українські війська.

Приниження для путіна: ВСУ звільнили ключове місто Лиман

Це фіаско трапилося за кілька годин після того, як Путін у п'ятницю заявив, що місто, яке розташоване в Донецькій області, належить Росії "назавжди". На церемонії в Кремлі він оголосив про анексію області одночасно з територіями Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Стратегія Путіна, спрямована на збільшення підтримки його війни в країні, напевно, розвалюється. Російські націоналістичні блогери виплеснули власну лють на військове командування в Москві, а президент Чечні Рамзан Кадиров опублікував уїдливу критику його багатьох провалів.

Написавши в додатку для обміну повідомленнями Telegram, Кадиров закликав Кремль розглянути можливість використання "атомної зброї невеликої потужності" після невдачі в Лимані. Він із сарказмом поставив запитання, які міста Російська Федерація втратить наступного разу, додавши: "Все було б добре, якби не було так погано".

Раніше на шостий день тижня збройні сили України заявили, що вони повністю оточили місто, загнавши тисячі російських солдатів у середину. Губернатор Луганської області Сергій Гайдай заявив, що в п'ятницю обложені війська благали дозволити їм покинути Лиман. Він стверджує, що їхні командири відмовилися.

Росіяни могли або здатися, або спробувати втекти, або померти разом, сказав Гайдай. Схоже, що декому вдалося вибратися. На кадрах, знятих українськими безпілотниками, видно колону машин, що прямують на захід, одночасно з цивільними автомобілями.

Іншим пощастило менше. На відео помітні очевидні результати артилерійського удару: згорілі автомобілі на узбіччі лісової дороги, розкидані в багнюці свої речі і мертві російські солдати. Десятки, а можливо, і сотні інших російських військовослужбовців, напевно, потрапили в полон.

Російські військові блогери повідомили, що українські солдати увійшли в міський центр і роздають їжу жителям. Вони визнали, що падіння Лаймана завдало "серйозної шкоди" репутації Москви. Вони підкреслили, що місто — щонайменше, в теорії — тепер вважається частиною РФ.

Приниження для путіна: ВСУ звільнили ключове місто Лиман

"Які б не були обіцянки відправити нам підкріплення, вони так і не матеріалізувалися", — нарікає один із них. На кадрах, знятих стільниковими телефонами, видно, як українські солдати спокійно йдуть зруйнованим мостом біля села Торське.

Українські війська звільнили ще кілька прилеглих пунктів проживання, включно з Ямполем, на південь від Лиману, Новоселівкою, Шандриголовим і Дробишевим. На відео з Шандриголового видно, як українські солдати зривають прапор Росії. Вони кинули його на землю і поставили на нього печатку.

Вітчизняна катастрофа в Лимані сталася практично відразу після низки драматичних українських успіхів. Минулого місяця українські війська практично повністю звільнили північний схід Харківської області. Її губернатор Олег Синєгубов заявив, що Російська Федерація обстріляла колону евакуації цивільних, через що загинули 20 осіб. Вони тікали з Куп'янська, міста, розміщеного приблизно за 6 км від лінії фронту. Напад, мабуть, стався минулого тижня. Серед жертв, як повідомляють, було кілька дітей. Синєгубов заявив, що Москва винна в "жорстокості, яку не можна виправдати".

Приниження для путіна: ВСУ звільнили ключове місто Лиман

У четвер російські війська атакували іншу колону, яка чекала на в'їзд на контрольовану Росією територію в Запоріжжі, убивши 30 цивільних, включно з 2-ма дітьми, і поранивши десятки.

theguardian.com

⚡⚡ ЗСУ — в Лимані! Прапор піднято! Слава Україні!

Добавить комментарий