30.11.2023
Технології

6 Найкращих інструментів моніторингу postgresql у 2020 році

База даних PostgreSQL — доволі поширена безплатна система керування реляційними базами даних із відкритим вихідним кодом. Вважається, що не поступається більшості комерційних продуктів баз даних. Практично, дехто навіть запевняє, що це краще в багатьох відношеннях. Однак що б не сталося, головна мета бази даних — зберігати дані. І також, як дані часто вважаються дуже важливим активом організації, моніторинг бази даних Іноді це найвідповідальніша робота для адміністратора.

6 Найкращих інструментів моніторингу postgresql у 2020 році

> > Сьогодні ми обговоримо наявні деякі з найкращих інструментів моніторингу PostgreSQL.

Ми починаємо з короткого пояснення того, що таке PostgreSQL, звідки він з’явився і як з’явився на світ. Зрештою, це допоможе дізнатися трохи більше про те, що ми намагаємося відстежувати. Далі ми безпосередньо обговоримо моніторинг баз даних PostgreSQL. Ми дізнаємося, як необхідно розглядати сервери баз даних загалом, і що найкращий моніторинг охоплюватиме не тільки фактичне програмне забезпечення бази даних, а й базове обладнання та операційну систему. Далі ми перейдемо до суті цієї статті, представивши найкращі інструменти моніторингу PostgreSQL, які ми змогли знайти, і дамо вам невеликий огляд кожного з них.

Трохи про PostgreSQL

PostgreSQL претендує на звання найбільш просунутої бази даних з відкритим вихідним кодом. Але це, можливо, більше, ніж просто маркетингова проблема. Це насправді на одному рівні з найпотужнішими доступними комерційними базами даних. Також відома як Postgres, безкоштовна система управління реляційними базами даних (RDBMS) з відкритим вихідним кодом виокремлює масштабованість і відповідність технічним нормам. Він призначається для обробки різних робочих навантажень, від окремих комп’ютерів до сховищ даних або веб-сервісів з безліччю одночасних користувачів. Ще, це база даних за замовчуванням для macOS Server, а ще вона доступна для Linux, FreeBSD, OpenBSD і Windows.

PostgreSQL трапився від проекту Ingres у Каліфорнійському університеті в Берклі. Практично, назва PostgreSQL спочатку була просто Postgres і означала post-Ingres. Потім її переклали на PostgreSQL, щоб краще відобразити її відповідність стандарту SQL. Отже, 1982 року Майкл Стоунбрейкер, лідер команди Ingres, залишив Берклі, щоб зробити пропрієтарну версію Ingres, але повернувся за кілька років 1985 року і почав пост-Ingres проєкт згідно з рішенням системних проблем із базами даних. Доступні їм сучасні дані стали все більш ясними на початку 80-х років. На знак визнання власних досягнень Стоунбрейкер став лауреатом премії Тюрінга у 2014 році за ці та інші проєкти і методи, в яких вони були першопрохідцями.

ЦІКАВЕ ЧИТАННЯ: 7 найкращих інструментів для аналізу продуктивності баз даних

Про моніторинг баз даних PostgreSQL

Оскільки PostgreSQL — це насамперед класична база даних SQL, її моніторинг не відрізняється нічим від моніторингу будь-якої іншої бази даних SQL. І головна мета моніторингу баз даних PostgreSQL — це, в першу чергу, забезпечення доступності даних тоді, коли вони потрібні. База даних і наявні в ній дані можуть бути дещо абстрактним поняттям. Але воно виконане з елементів виконаних з бетону. Тому інструменти моніторингу PostgreSQL завжди мають гарантувати, що вони всі, включно з апаратними та програмними компонентами, працюють і перебувають у межах їхнього нормального діапазону.

Найголовніша частина сервера PostgreSQL або будь-якого сервера бази даних — це фактичний сервер, на якому він функціонує, включно з обладнанням та операційною системою. Як і на будь-якому сервері, існує дуже багато параметрів роботи для моніторингу на сервері PostgreSQL. Наприклад, цікавими параметрами є завантаження процесора, доступна пам’ять або температура ядра процесора. Моніторинг сервера, на якому запущено екземпляр БД PostgreSQL, з апаратного погляду аналогічний, як моніторинг будь-якого іншого сервера.

Ще одна річ, на яку необхідно звернути увагу, — це основні операційні системи. Незалежно від ОС, в якій працює ваш сервер PostgreSQL, існує кілька основних параметрів, які потрібно відстежувати, наприклад, дисковий простір або застосування диска. Як і моніторинг обладнання, моніторинг рівня ОС для сервера PostgreSQL не відрізняється нічим від моніторингу будь-якого іншого сервера.

Останнє, на що потрібно звернути увагу, — це фактичний екземпляр сервера PostgreSQL. Під цим я думаю програмне забезпечення системи управління реляційними базами даних. У власній найпростішій формі сервер PostgreSQL — це просто ще одна програма, що працює на сервері. Таким чином, дуже простий моніторинг полягає в тому, щоб гарантувати, що ця конкретна програма та / або пов’язані з нею служби працюють регулярно. Але багато інструментів відстеження та аналізу йдуть далі. Деякі, наприклад, перевіряють структуру баз даних, а інші вимірюють час відгуку. Сервер PostgreSQL має кілька параметрів, які можна відстежувати у ваших інтересах.

Найкращі інструменти для моніторингу баз даних PostgreSQL

Ми досліджували ринок найкращих інструментів для моніторингу баз даних PostgreSQL і знайшли багато продуктів. Завдяки сумісності з PostgreSQL у будь-якого SQL-сумісного інструменту моніторингу не повинно виникнути проблем з моніторингом бази даних PostgreSQL. Ми зробили все, що в наших силах, як ми це часто робимо, щоб включати в наш список різні типи інструментів. Щоправда, деякі з них є набагато простішими інструментами моніторингу SQL, інші являють собою комплексні інструменти, які відстежують усі можливі параметри і навіть аналізують структуру ваших баз даних, потенційно виявляючи слабкі місця.

1. Монітор продуктивності бази даних SolarWinds (Спробувати БЕЗКОШТОВНО)

SolarWinds вважається одним із дуже відомих виробників засобів керування системами та мережами. Завдяки великому набору інструментів, що охоплюють фактично будь-яку тему, багато менеджерів хоча б чули про компанію. Її флагманський продукт, Монітор продуктивності мережі , se клас незмінно входить до числа найкращих інструментів моніторингу пропускної здатності мережі. Компанія також відома власними безкоштовними інструментами, кожен з яких відповідає певним потребам мережевих адміністраторів.

La База даних SolarWinds Performance Analyzer (DPA) відстежує і проводить аналіз екземпляри бази даних PostgreSQL або будь-яку базу даних SQL. У системі застосовується метод аналіз часу відгуку, який насамперед фокусується на часі між вимогами опитування і відповідною відповіддю бази даних і проводить аналіз типи очікування і події для виявлення нешироких місць в базі даних. даних.

>> СПРОБУВАТИ БЕЗКОШТОВНО: Монітор продуктивності бази даних SolarWinds

Простий у застосуванні інтерфейс інструменту допоможе вам легко і швидко знайти проблеми. Але наскільки це якісний інструмент для усунення неполадок (і це класно), це також чудовий інструмент для моніторингу. Його головний екран дає змогу переглядати екземпляри БД, тайм-аути, підказки за вимогами, процесор (з попередженнями та критичними попередженнями), пам’ять, диск і сеанси. Панель моніторингу тенденцій для певного екземпляра БД графічно відображає загальний час очікування (або Ваш вибір звичайного або середнього щоденного часу очікування) для користувачів упродовж чотирьох тижнів, причому кожний колір являє собою окремий оператор SQL. Це надає вам наочне уявлення про те, виконання якої інструкції займає дуже багато часу.

В Аналізатор продуктивності бази даних SolarWinds що ми могли б написати про це повну статтю. А поки давайте поглянемо на деякі з досить значних.

Єдина точка моніторингу для всіх ваших баз даних

La база даних Аналізатор продуктивності SolarWinds працює з базами даних PostgreSQL (зрозуміло), а ще з більшістю ключових баз даних, включно з Мікрософт SQL Server, Oracle, MySQL, DB2 і ASE. Він також підтримує фізичні, місцеві сервери, віртуальні машини (які працюють на VMware або Hyper-V) і хмарні установки.

Дуже масштабований

Інструмент дає можливість відстежувати стільки екземплярів бази даних, скільки потрібно. Програмне забезпечення легко масштабується від одного до тисячі екземплярів бази даних. Вам просто необхідно освіжити ліцензію.

Відстежуйте всі активні сеанси

Свій механізм опитування інструменту реєструє все, що відбувається у ваших екземплярах БД, без додаткових накладних витрат на базу даних і без потреби застосування локального агента моніторингу. Це набагато зменшує, якщо не прибирати, ризик впливу інструменту на продуктивність бази даних.

Моніторинг, контроль і аналіз елементів бази даних

Цей інструмент автоматично зіставляє запити, користувачів, файли, плани, об’єкти, тайм-аути, сховище і дату / годину / годину / хвилину, щоб точно виявляти і визначати проблеми на льоту.

Рекомендації щодо оптимізації бази даних

La База даних SolarWinds Performance Analyzer може дати вам чудові рекомендації з налаштування окремих базових екземплярів, щоб забезпечити їхню максимальну продуктивність. Інструмент проаналізує всі параметри екземпляра і порадить дії з оптимізації конкретних запитів або навіть цілих екземплярів БД.

ціни Монітор продуктивності бази даних SolarWinds починаються з 1 долара і варіюються в залежності від кількості та типу базових екземплярів дані геодезист. Якщо ви хочете спробувати продукт перед придбанням, доступна повнофункціональна 14-денна пробна версія .

2. PRTG Network Monitor

PRTG Network Monitor від Paessler AG — це популярна універсальна платформа моніторингу, яку ви можете застосувати для моніторингу систем, пристроїв, трафіку, баз даних і додатків. Він побудований на архітектурі, заснованій на інтелектуальних датчиках, де різні датчики дають можливість виконувати різні типи моніторингу. Цей інструмент може контролювати все, для чого є датчик. Ви можете думати про датчики як про надбудови, хоча у випадку з цим інструментом вони вже об’єднані. Заздалегідь налаштовані датчики бази даних готові до застосування. Більшість механізмів баз даних підтримують певні датчики, включно з PostgreSQL, Мікрософт SQL Server, MySQL і Oracle. Інструмент дасть можливість вам відстежувати час виконання SQL-запиту у вимірі часу, що минув з моменту встановлення з’єднання до його розриву. Це дасть можливість вам чітко побачити, як ваші бази даних працюють під тиском.

> > Мережевий монітор PRTG дає можливість обирати між кількома клієнтськими користувацькими інтерфейсами. Існує Windows Enterprise Console, web-інтерфейс на основі Ajax і мобільні застосунки для Android, iOS і Windows Phone. Цей інструмент відомий як один із дуже швидких і звичайних в установці, і Paessler каже, що він може почати моніторинг через 2 хвилини. Хоча наш досвід показує, що це займає більше часу, це все ж неймовірно швидкий і простий інсталяційний процес.

Однією з найкращих особливостей PRTG і однією з причин, чому його так швидко і просто поставити, вважається його механізм автовиявлення, який сканує вашу мережу та автоматично розпізнає великий спектр пристроїв і систем, створюючи, таким чином, відповідні датчики із заздалегідь визначених моделей пристроїв. Інструмент також має функцію зіставлення, яка дасть можливість вам створювати свої карти з накладеними даними спостереження, забезпечуючи унікальний спосіб їх відображення. Що стосується попереджень, PRTG більш гнучкі та настроювані. Мобільні клієнтські додатки дають можливість отримувати push-повідомлення прямо на ваш пристрій. Ви також можете налаштувати сповіщення електронною поштою або SMS, і є потужний API, який дає можливість вам писати власні сценарії сповіщень.

Le PRTG Мережевий монітор доступний у безкоштовній і повній версії, що обмежує його можливості моніторингу до 100 датчиків. Для моніторингу звичайного сервера PostgreSQL потрібен один датчик на кожен екземпляр БД, а ще датчики для будь-якого іншого сервера і параметрів ОС, які ви хочете відстежувати. Для понад 100 датчиків потрібна ліцензія. Їхні ціни варіюються залежно від кількості датчиків і починаються від 1 долара за 600 датчиків. Доступна повна 30-денна безкоштовна пробна версія, що дає змогу застосовувати необмежену кількість датчиків, але після завершення перевірочного періоду буде відновлено безкоштовну версію на 100 датчиків.

Прочитайте це весь огляд для отримання додаткової інформації.

3. Часовий SQL

Далі в нашому списку Часовий SQL de Часовий Один . Це дуже поширене рішення для моніторингу продуктивності баз даних. Інструмент збирає і представляє ефективні метрики продуктивності та попередження, а ще відображає критичні події у вигляді календаря для полегшення перехресних посилань, і інструмент можна застосовувати для швидкого вирішення проблем, виконуючи глибокий аналіз конкретно з панелі інструментів. Панель моніторингу продуктивності інструменту, яка представляє унікальне і неповторне уявлення про продуктивність сховища, може відображати результати ретельного аналізу важливих запитів.

> SQL> є зрозуміло, не найновіший інструмент, і його панель приладів критикували за старий вигляд. Але все ж таки, він вам покаже всі критично важливі компоненти і служби SQL в акуратній презентації та допоможе вам керувати екземплярами бази даних SQL і забезпечувати їхню доступність. У вас також є можливість переглядати історичні дані сервера і порівнювати їх з нинішніми даними в реальному часі. Ви можете застосувати подібну функцію, щоб створити базовий план, а потім поміряти результати ваших зусиль з оптимізації бази даних.

Базова ціна Годинникової SQL становить 2 долари за інстанс БД плюс щорічна плата за обслуговування в розмірі 495 доларів. Продукт також доступний за передплатою за ціною 125 доларів протягом місяця за інстанс БД. Дані. Ви також можете спробувати продукт завдяки 15-денній безкоштовній пробній версії.

4. Idera Diagnostic Manager для SQL Server

Не дозволяй собі вводити в оману ім’я Idera Diagnostic Manager для SQL Server . Цей інструмент дійсно дасть можливість вам контролювати продуктивність будь-якої бази даних SQL, включно з PostgreSQL. Надає статистику продуктивності, показники та попередження для фізичних серверів, а ще віртуальних машин і їхнього головного обладнання. Інструмент може відстежувати багато параметрів, як-от ЦП, пам’ять, об’єм і використання жорсткого диска, а ще використання мережі. Попереджувальний моніторинг SQL-запитів також включено в моніторинг SQL-транзакцій. Крім того, інструмент може надати рекомендації щодо цілісності баз даних SQL.

> К> Інструмент надає дані в теперішньому часі та історичну інформацію про екземпляри SQL-сервера, даючи змогу адміністраторам швидко вносити зміни в мобільний застосунок. Інші завдання, які виконуються з мобільних додатків з обмеженою функціональністю, включають перегляд і видалення процесів, запуск і зупинку завдань, якщо для цього є потреба, і виконання запитів. Інші особливості Idera Diagnostic Manager для SQL Server Вони в себе включають звичайну інтеграцію з SCOM за допомогою модуля Management Pack, що підключається, систему передбачуваних попереджень, приготовану для усунення помилкових попереджень, і чудову функцію моніторингу продуктивності запитів, яка може виявляти малоефективні та малоефективні запити.

Ціна Idera Diagnostic Manager для SQL Server починається з 1 долара за базовий екземпляр даних і доступна повнофункціональна 14-денна пробна версія.

5. Монітор SQL (червоні двері)

Монітор SQL de Програмне забезпечення Red Gate може застосовуватися для моніторингу, управління, зміни, управління та оптимізації баз даних SQL. Це допоможе вам знайти проблеми до того, як вони перетворяться на проблеми. Що стосується характеристик, то про продукт можна сказати дуже багато. По-перше, він надає адміністраторам огляд їхньої ферми SQL-серверів. Цей інструмент також має потужні можливості оповіщення, даючи можливість вам дізнатися про проблеми до того, як вони матимуть важливий вплив. Звітність — ще один простір, де сяє цей продукт. Він вироблятиме персоналізовані звіти про стан ваших серверів. Крім того, можливості інструменту аналізу продуктивності дають змогу швидко побачити, що має найбільший вплив на вашу систему. Як діагностичний інструмент ця функція допоможе вам виявити перешкоди та визначити причини.

6 Найкращих інструментів моніторингу postgresql у 2020 році

> SQL> пропонує звичайну в застосуванні панель керування, яка дає можливість переглядати всі екземпляри БД в одному зручному місці. Інструмент також дає можливість отримати до нього доступ безпосередньо протягом декількох секунд без потреби віддаленого підключення до нього за допомогою VPN або іншого методу. Існує панель з функцією дослідження, яка дає можливість переглядати детальну статистику про ваші бази даних, таку як затримка, застосування ЦП і дискове введення-виведення, лише за кілька кліків мишею.

Базова ціна Монітор SQL становить 1 долар за інстанс БД. Ви маєте право на знижку 15% при одночасній купівлі від п’яти до дев’яти ліцензій і знижку 20% при придбанні десяти або більше ліцензій. Усі ціни включають перший рік підтримки. Червоні Ворота . Доступна 14-денна пробна версія, якщо ви хочете спробувати інструмент, а ще онлайн-демонстрацію.

6. SQL Power Tools

SQL Power Tools de Потужність SQL — таке рішення для аналізу продуктивності баз даних без агентів, яке, за заявами постачальників, найменше впливає на їхні сервери. Кажуть, що спостереження з SQL Power Tools не буде завантажувати ваші бази даних більш ніж на 1%. Крім того, продукт не вставляє таблиці або збережені процедури в жодну з власних баз даних. Усі аналізи робляться повністю на відстані. Дуже важливе, він не завантажить ваші сервери мільйонами запитів, які можуть серйозно вплинути на їхню продуктивність. А оскільки у вас немає агентів, вам не варто ставити якісь компоненти моніторингу на власні сервери.

> Это> Має панель моніторингу і теплову карту продуктивності вашої ферми, яку можна переглядати в браузері або на мобільному пристрої. Платформа щодня обчислює базовий аналіз часу очікування SQL, лічильників продуктивності та часу виконання завдання. Ви також можете виконати миттєве порівняння затримок вводу-виводу і SQL, лічильників продуктивності і часу виконання завдань між серверами і періодами часу. Інструмент дає можливість деталізувати тайм-аути SQL для малоефективних запитів, що сприяє виявленню конфліктів ресурсів, які можуть перешкодити їхньому швидкому закінченню.

Ціна SQL Power Tools змінюється від 2000 до 750 доларів за інстанс БД, залежно від того, скільки ви купуєте одночасно. Якщо ви віддаєте перевагу спробувати продукт, ви можете отримати тритижневу пробну версію, зв’язавшись із Power SQL .

Добавить комментарий