18.04.2024
Технології

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Raspberry Pi — це той маленький одноплатний комп’ютер за 35 американських доларів, про який усі, здається, говорять з моменту його випуску близько п’яти років тому. З того часу було продано понад 12,5 мільйона пристроїв, що зробило його третім за обсягом продажів універсальним пристроєм після Mac і ПК з Windows. Це складне завдання.

Цього цілком вистачить, щоб викликати інтерес величезної кількості людей пристроєм і подумати про те, що з ним можна зробити. Що ж, це якраз і вважається предметом цієї статті. Ми дослідили 8 прекрасних варіантів застосування Raspberry Pi. Завдяки невеликій вартості, приголомшливій продуктивності та багатофункціональності Raspberry Pi став основою, серцем або мозком багатьох крутих проєктів.

Після короткого обговорення того, що таке Raspberry Pi, що змушує його працювати та його можливості, ця стаття вас познайомить із 8 головними способами застосування Raspberry Pi.

Про Raspberry Pi

Raspberry Pi — це щось усереднене між комп’ютером (наприклад, ноутбуком або настільним комп’ютером, який ви можете застосувати саме зараз) і платою мікроконтролера, яку ви зможете знайти на багатьох інтелектуальних пристроях.

Розроблений в Англії Raspberry Pi Foundation (некомерційна організація) для навчання основам обчислень і програмування в школах і країнах, що розвиваються, його функціональний набір, адаптованість, розмір і хороша вартість зробили його досить затребуваним за межами його початкової мети. громадськості.

Найостанніша і найпопулярніша модель, Raspberry Pi 3 Model B, пропонує повний функціональний набір і можливостей інтерфейсу. Обладнаний чотириядерним 53-розрядним процесором ARM Cortex-A64 з частотою 1,2 ГГц, високопродуктивним графічним процесором Broadcom VideoCore IV, 1 ГБ оперативки, відеоінтерфейсами (HDMI та композитний), USB та аудіо, а ще Bluetooth та мережевим Ethernet і Вай-фай, це насправді потужний та універсальний пристрій. Крім того, в ньому є все що необхідно, щоб закласти основу для більшості корисних проєктів.

8 застосувань Raspberry Pi

ТВ-бокс ПК / медіацентру

Одне з найпопулярніших застосувань Rasberry Pi — це ТВ-бокс медіацентру або комп’ютер. В еру розумних телевізорів і навіть більше розумних телевізорів, таких як Roku, Apple TV, Amazon Fire Stick тощо. Д., більшість людей шукали варіанти застосовувати Raspberry Pi як ТВ-приставку. І багатьом це вдалося.

Кілька проектів власне присвячені перетворенню Raspberry Pi на мультимедійний центр. Найбільш затребуваною, можливо, вважається LibreELEC, ОС з відкритим вихідним кодом, розроблена конкретно для пристрою, який не робить нічого, окрім запуску Kodi, популярного безкоштовного додатка медіацентру. Не так давно ми розмістили статтю про LibreELEC: LibreELEC — ОС, адаптована для Kodi . Запрошуємо вас прочитати всі подробиці.

Але LibreELEC — не тільки один варіант. OpenELEC, тато LibreELEC, і OSMC — два схожих проєкти, які перетворять Raspberry Pi на медіаплеєр. Усі три було порівняно в цій не так давно опублікованій статті: LibreELEC, OpenELEC або OSMC: яка ОС мені найкраще підійде?

Яким би способом ви це не робили, застосування Raspberry Pi як медіаплеєра, підключеного до вашого телевізора, точно вважається прекрасною заміною комерційним варіантам. На основі медіаплеєра Kodi у вас є доступ до сотень будівель, які наповнять ваш пристрій цікавим контентом.

VPN — незамінний інструмент під час використання Kodi

Щоб записувати, що ви робите, і уникати перевірки з боку безмірно старанних інтернет-провайдерів, вам потрібно застосовувати VPN. Коли інтернет-провайдер підозрює, що хтось може порушити його умови, він може відгукнутися, знизивши вашу швидкість, надіславши вам повідомлення про порушення авторських прав або навіть перервавши ваше обслуговування. VPN захищає конфіденційність, шифруючи дані за допомогою потужних алгоритмів, які роблять злом майже неможливим. Крім того, застосовуючи правильно розміщені сервери, VPN дає можливість обійти географічні обмеження.

За такої великої кількості постачальників VPN вибір найкращого може бути непростим завданням. Ось кілька визначальних факторів, які потрібно брати до уваги. Швидка швидкість підключення усуне буферизацію, політика відсутності реєстрації набагато більше вбереже вашу конфіденційність, без кордонів застосування тільки дасть змогу вам отримати доступ до будь-якого контенту на повній швидкості, і, нарешті, програмне забезпечення повинне бути доступним для вашого пристрою.

Той, який ми рекомендуємо для Kodi — IPVanish

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Компанія Addictive Tips протестувала кілька VPN на відповідність таким критеріям, і ми рекомендуємо користувачам Kodi. IPVanish . Завдяки серверам у всьому світі, відсутності швидкостей і обмежень, необмеженій пропускній здатності, необмеженому трафіку, суворій політиці відсутності реєстрації та клієнтському програмному забезпеченню, доступному для багатьох платформ, IPVanish забезпечує приголомшливу продуктивність і цінність.

IPVanish пропонує 7-денну гарантію повернення грошей, а це означає, що у вас є тиждень, щоб спробувати його без ризику. Необхідно звернути свою увагу, що Читачі Addictive Tips можуть заощадити 60% тут на річному плані IPVanish , що зменшує щомісячну ціну до 4,87 доларів протягом місяця.

Файловий сервер

Дуже багато людей хочуть централізованого зберігання власних файлів. Це можуть бути відео, фотографії або будь-який документ. Деякі (зокрема й автор цієї статті) навіть виділяють комп’ютер саме для цієї мети. Але комп’ютер займає велике місце. То чому б не застосовувати Raspberry Pi як файловий сервер? У Pi є практично все, що вам необхідно. Не вистачає тільки місця для зберігання файлів.

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Але з Raspberry Pi 3 з щонайменше чотирма інтерфейсами USB все, що вам потрібно, — це зовнішній жорсткий диск, і у вас є все, що необхідно. А із зовнішніми жорсткими дисками USB вартістю близько 100 доларів за диск місткістю 4 ТБ у вас буває дуже багато місця для зберігання даних за ціною відчутно меншою, ніж ціна ПК. 4 ТБ достатньо для зберігання понад тисячі фільмів у форматі HD.

Що стосується необхідного програмного забезпечення, ОС Raspian, "офіційна" ОС Raspberry Pi, являє собою системне рішення. Це ОС на основі Linux, отримана з дистрибутива Debian. Включає Samba, програмне забезпечення, потрібне для надання мережевих послуг Windows. З Samba інші комп’ютери (або ноутбуки, планшетні комп’ютери та смартфони) бачитимуть ваш Raspberry Pi як сервер Windows.

Сервер Plex

Може, ви чули про Plex. Це досить затребуваний медіа-сервер, який можна застосовувати для зберігання всіх видів медіа-файлів. Це далекий родич Коді, оскільки у них обох спільний предок, але на цьому схожість завершується. Plex — це насамперед медіа-сервер. Зазвичай він запускається на комп’ютері, на якому розміщена ваша медіаколекція.

Plex зробить ваші відео, музику та фотографії доступними на всіх ваших пристроях: в Інтернеті, Android, iOS, Windows, Chromecast, Smart TV тощо. Д. Крім того, Plex індексує весь ваш контент і його буде доповнювати метаданими, як-от ілюстрації, інформація про акторів і знімальну групу, рейтинги та багато іншого.

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Запуск Plex на Raspberry Pi — це ніби розширення запуску файлового сервера. Необхідний матеріал навіть той самий. Найсуттєвіша різниця в тому, що ви будете запускати сервер Plex на Raspberry Pi. Але також ніщо не заважає вам запустити файловий сервер і застосовувати Raspberry Pi як файловий сервер Plex і медіа-сервер.

Plex більш ніж подробиці відвідайте їхній сайт за адресою www.plex.tv . А для отримання покрокових інструкцій зі створення сервера Raspberry Pi Plex рекомендуємо прочитати нут .

Ретро ігри

Ви фанат старих відеоігор? Сумуєте за грою в Super Mario Bros 3 годинами поспіль на Nintendo Entertainment System? Може, ви проводите вільний час в аркаді, граючи у власну улюблену гру. Сьогодні все перераховане вище належить до сфери ретро-ігор. І хороша новина в тому, що Raspberry Pi — одна з найкращих платформ для них.

Це завдяки широко відомому проєкту RetroPie. Retro Pie на основі Raspbian, включає програмне забезпечення для емуляції більшості старих консолей для ігор, а ще деяких з найпопулярніших ігрових комп’ютерів минулого. Він буде емулювати, наприклад, усі консолі Nintendo від незвичайної NES до Nintendo 64, а ще все обладнання Game Boy.

Приступати до роботи з Retro Pie трохи важко, і точно доведеться вчитися. Але можливості фактично не мають меж, і зусилля того варті.

Існують практично десятки веб-сайтів про проект Retro Pie Project. Для початку рекомендуємо спочатку перейти до сайт офіційний du проект .

Попередження: реальні ігри, в які можна грати на більшості емуляторів з Retro Pie, захищені авторським правом, і їх отримання може бути складною справою. Вони ніколи не вказуються на "офіційному" сайті. І пам’ятайте, ви ніколи не повинні застосовувати матеріали, захищені авторським правом, на які у вас немає права.

Емуляція аркад

Емуляція аркад це продовження попереднього застосування. Він включений у Retro Pie, однак для багатьох він іде набагато далі. Деякі люди побудували повнорозмірні або невеликі аркадні шафи, щоб грати у власні улюблені аркадні ігри з минулого. Це гаряча тема, навколо неї існує ціла спільнота.

MAME — це те, з чого все почалося. Проєкт Multiple Arcade Machine Emulator стартував кілька років тому, задовго до виникнення Raspberry Pi. Мета MAME — пред’явити єдину платформу емуляції, здатну виконувати код, витягнутий із мікросхем ROM традиційних ігрових шаф.

Але програмне забезпечення не вичерпується цим; останніми роками весь ринок апаратних адаптерів бачив цей список, що дає можливість підключати до комп’ютера всі різновиди справжніх аркадних контролерів.

Щоб дізнатися якомога більше про MAME, відвідайте Сайт du проект . А оскільки існують десятки інших сайтів на цю тему, пошук інформації не для вас стане найсерйознішою проблемою. З іншого боку, головними труднощами буде отримання ПЗУ, витягнутих з автоматів для ігор. А якщо подумати про авторське право, це стає ще важче. Деякі ігри були випущені їхніми видавцями в соціальне надбання, але в багатьох випадках єдиний законний спосіб грати в більшість із цих ігор — володіти відповідним ігровим автоматом.

DIY Mini NES

Може, ви чули про Nintendo NES Classic, ту маленьку ігрову приставку в ретро-стилі, яку Nintendo випустила роком раніше, щоб розпродати два-три дні потому. Другу вдосконалену версію було не так давно випущено під назвою Super NES Classic, і вона досі користується успіхом.

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Для тих із вас, хто не знає, що це за крута штука, це маленька консоль для ігор, корпус якої схожий на незвичайну NES у меншому масштабі з одним геймпадом NES, практично ідентичним до оригіналу.

Що ж, ви можете створити власну версію цієї "традиційної" консолі завдяки Retro Pie і жменьці блискучих ретушерів, які розробили корпус для 3D-друку під назвою Pitendo. Цей чохол призначається для розміщення вашого Raspberry Pi, імітуючи зовнішній вигляд традиційної Nintendo NES.

Ця недавня стаття на TechRadar дасть вам більш детальну інформацію про те, як створити його для себе.

Проект Retro Pie — один із найбільших на сцені Raspberry Pi. Він є основою не менш ніж для трьох із наших 8 найкращих застосувань Raspberry Pi.

Ще одне застосування Raspberry Pi — це комп’ютер. Коли ви підключаєте клавіатуру, мишу і комп’ютерний монітор до малинового пирога, ви отримуєте практично як пристойний комп’ютер для дому, хоча і з обмеженнями. Можливо, одне, що ви хочете додати, — це додаткове сховище у вигляді зовнішнього жорсткого диска.

8 Найкращих варіантів використання raspberry pi

Зрозуміло, на цьому комп’ютері не буде Windows. Ви, можливо, будете застосовувати Raspbian, свою версію Debian для Linux від Pi. Але це ОС, яка чудово підходить для базових обчислювальних потреб. Якщо все, що вам необхідно зробити, це переглядати веб-сторінки, перевіряти email, спілкуватися в соцмережах і дивитися відео, у вас не з’явиться проблем із цими налаштуваннями.

Планування навчання

І наостанок, але не менш важливе: чому б не застосовувати Raspberry Pi для того, для чого він від самого початку був призначається: для вивчення комп’ютерного програмування? Це було однією з початкових мотивацій проекту. Деякі британські вчителі думали, що сучасні комп’ютери занадто складні, а їхнє програмування занадто абстрактне, щоб цікавити учнів середніх шкіл.

Вони хотіли чогось більш схожого на старі комп’ютери 80-х, і Pi пропонував власне це. Він функціонує під управлінням повної ОС і застосовує звичайні пристрої введення та виведення, забезпечуючи вільний доступ до базового обладнання.

І освіта залишається важливою темою для Raspberry Pi Foundation. La Розділ освіти вважається одним з дуже важливих для вашого сайту і містить багато ресурсів, які допоможуть вам почати вивчення програмування.

висновок

Як можна помітити, з Raspberry Pi можна багато чого зробити. І те, що ми презентували сьогодні, — це лише маленький зразок усього, що доступно. Швидкий пошук у Google покаже сотні проєктів, що застосовують Raspberry Pi. Вони варіюються від метеостанцій до 3D-сканерів. Насправді, коли доходить справа до того, що можна зробити за допомогою цього дивовижного пристрою, немає меж.

Чому ви застосовуєте Raspberry Pi? У вас є улюблений проєкт Pi? Ви пробували будь-який з наших 8 прекрасних варіантів застосування Raspberry Pi? Яким був твій досвід? Ми раді отримати від вас звістку. Поділіться власними коментарями нижче!

Добавить комментарий