25.05.2024
Технології

5 Причин не купувати бездротовий роутер із wi-fi 6 (wi-fi ax) (поки що)

Учора ми опублікували повну статтю, в якій дали 5 причин придбати Вай-фай роутер або точку доступу 6, але наразі багато нових функцій, пропонованих цим стандартом, ще не доступні через вбудоване програмне забезпечення, яке вони мають від виробників на власному обладнанні. Сьогодні ми збираємося назвати 5 причин, через які (поки що) не купувати маршрутизатор Вай-фай 6 з цим новим стандартом.

1. Практично немає клієнтів Вай-фай, сумісних із цим новим стандартом, ви не побачите жодних покращень.

Найсерйозніша причина, через яку зараз не рекомендується купувати маршрутизатор або точку доступу з Вай-фай AX, полягає в тому, що кількість бездротових клієнтів, що підтримують цей стандарт, мінімальна. Це не означає, що вони не будуть працювати з пристроями, які відповідають нормам Вай-фай 4 або Вай-фай 5, оскільки новий Вай-фай 6 включає зворотну сумісність із застарілими стандартами, але ми не зможемо скористатися всіма перевагами. нові функції нового Вай-фай. Fi AX, і в реальності ми варто сказати, що у нас буде аналогічна ж продуктивність, як у маршрутизатора або рівноцінної точки доступу з Вай-фай 5.

Виробники зараз працюють над запуском власних бездротових клієнтів, однак вони ще не прибули. Samsung виконала відмінну роботу по включенню цього нового стандарту Вай-фай AX в Samsung серії Galaxy S10 і Note 10, але вони не сумісні лише з шириною каналу 80 МГц, тому, ми не зможемо скористатися першочерговою функцією Вай-фай. FI 6, який є можливість застосування прилеглі канали шириною 160 МГц , і, отже, збільшити реальну швидкість, яку ми досягнемо. Це означає, що новий Samsung з Вай-фай AX матиме реальну швидкість винятково на 20% більшу, ніж його попередники, наприклад Samsung Galaxy S8 / S9 або інші смартфони з Вай-фай 5 і 1024QAM.

5 Причин не купувати бездротовий роутер із wi-fi 6 (wi-fi ax) (поки що)

Дана проблема буде потроху вирішена, коли виробники почнуть відпускати вбудовані карти Вай-фай, USB-адаптери Вай-фай і карти Вай-фай PCIe з новим стандартом бездротового зв’язку Вай-фай AX. Це тільки питання часу, коли у нас з’являться різні можливості повністю застосовувати новий стандарт.

2. Двосторонній MU-MIMO: доступний виключно для завантаження, як у Вай-фай 5 (поки що)

Хоча новий стандарт Вай-фай 6 включає двосторонній MU-MIMO, наразі він застосовується виключно в одному напрямку, приміром, з Вай-фай 5. Схоже, що це обмеження виробників firmware, тому що воно вважається одним із найпопулярніших. чипсети, що застосовуються у Вай-фай AX, — це Broadcom BCM43684 і, згідно з власними технічними властивостями, він підтримує MU-MIMO як у спадному, так і у висхідному каналах.

Цю проблему буде виправлено в майбутніх варіантах firmware, однак наразі схоже, що вона ще не доступна і дуже затребувана не тільки одним виробником.

3 Технологія OFDMA ще не активована в більшості обладнання.

Ще одна ключова технологія Вай-фай 6 — OFDMA, і, напевно, вона також не підтримується в маршрутизаторах і точках доступу з AX Вай-фай, які в нас зараз є на ринку. Знову ж таки, це проблема з firmware, насправді виробник ASUS емітував офіційну бета-версію firmware для ASUS RT-AX88U, де це означає, що він підтримує (бета-версію) функціональність OFDMA, а ще новий протокол безпеки WPA3.

ASUS RT-AX88U Firmware beta version 9.0.0.4.384.6396Звертаємо вашу увагу, що це бета-версія, якщо ви хочете повернутися до офіційної версії, то вам доведеться вручну оновити прошивку у веб-інтерфейсі.

— Beta OFDMA support — Beta WPA3 support

Цю проблему буде виправлено в майбутніх варіантах firmware від популярних і невідомих виробників, однак наразі схоже, що вона ще не доступна, і це широко популярне явище, а не тільки від одного виробника, хоча ASUS уже випустила бета-версію з ним. Як ми можемо це перевірити? З бездротовими клієнтами AX Вай-фай, які як і раніше впадають в око власною відсутністю.

4. Ви побачите справжнє поліпшення, тільки якщо під’єднаєте кілька пристроїв і широко застосовуєте бездротову мережу.

Хоча швидкість, яку ми досягаємо, на 20% більша, ніж у попередніх стандартах, головна новинка Вай-фай 6 — це ефективність під час бездротового під’єднання кількох пристроїв. Якщо ви збираєтеся підключити до мережі Вай-фай кілька комп’ютерів і не збираєтеся їх активно застосовувати, ви навряд чи побачите поліпшення, які приносить нам цей новий стандарт.

5 Причин не купувати бездротовий роутер із wi-fi 6 (wi-fi ax) (поки що)

Але зараз у нас немає двостороннього MU-MIMO або OFDMA, тому зараз ви побачите тільки поліпшення швидкості (максимум 20%).

5. Дуже дорогі роутери та точки доступу: новинка відшкодовується.

Нові професійні роутери та точки доступу значно дорожчі за обладнання з аналогічними характеристиками стандартно Вай-фай 5, іншими словами новинка не безкоштовна. У більшості випадків необхідно придбати маршрутизатор з Вай-фай AX, тому що вони зазвичай мають краще вбудоване обладнання, ніж еквіваленти з Вай-фай AC, але ви маєте подивитись і порівняти, чи варта цього різниця в продуктивності.

У RedesZone ми проаналізували загалом три дуже продуктивні маршрутизатори Вай-фай:

Ми також проаналізували одну з перших професійних точок доступу, що з’явилися на ринку:

  • Професійна точка доступу EnGenius EWS357AP AX1800

Ми рекомендуємо вам отримати доступ до останніх аналіз маршрутизатора і до останнього аналіз точок доступу Вай-фай.

Добавить комментарий